AFLYST - Julemarked
Holbæk Museum slår igen døren op for byens hyggeligste julemarked
Holbæk Museum slår igen døren op for byens hyggeligste julemarked
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Søndag, 06. December 2020 10:00
OBS! På grund af coronarestriktioner, er der i år kun adgang til julemarkedet med gyldig billet købt på billetexpressen.dk. Billetten gælder i tidsrummene 10-12, 12-14 eller 14-16. Entréen koster 30 kr. og kan veksles til æbleskiver på julemarkedet.
Kom med og find hygge i hver en krog. Børnene kan klippe juleklip med deres voksne eller opleve bankospil mens der købes ind af julegaver, værtindegaver og alskens lækkerier. Vi skal være indendørs, så pyt med, at vejrudsigten ikke lover fremragende vejr.
Vi kan igen i år byde velkommen til både kendte ansigter og helt nye bodholdere, som står klar med deres produkter. God kvalitet og lækre sager finder du her.
Det kan du opleve på julemarked:
- Boder med alt fra vestindisk rom til gotlandske lammeskind, hjemmebag og træskærerier.
- Værksted med juleklip.
- Gløgg og æbleskiver i vores café.
-Historiefortælling og bankospil ved Holbæk Teater
Mange tager efterhånden mobile pay, men husk også gerne kontanter for en sikkerheds skyld.
Julemarkedet er åbent for publikum kl. 12.00 - 16.00, og der er gratis adgang til hele museet.
Holbæk Museum. Klosterstræde 18. 4300 Holbæk. Ved spørgsmål kontakt tlf.nr. 41 37 92 50.
Hjørring Sommerspil har i år fornøjelsen af at invitere jer alle med til det hyggelige Katholt i Sverige, når vi præsenterer “Vinter i Lønneberg”.Her tager vi publikum med til den livlige by, hvor den charmerende, men til tider lidt frække dreng, Emil bor.
11. - 14. december 2025
Glæd dig til februar 2026 og et brag af en hyldestkoncert, når MusicalDanmark åbner op for ”Miraklet i Århus” og skaber ”festivalstemning” på Nakskov Teater. I ”Høj sol over Aarhus” kan der opleves 40 af de største og mest elskede hits fra bl.a. TV-2, Gnags, Anne Linnet, Lis Sørensen, Thomas Helmig, Lars H.U.G og mange flere. Det bliver en aften, der både vil berøre og begejstre.
- en julekoncert fuld af håb… med nyskrevne sange og salmer blandet med nogle af de salmer, som er indbegrebet af jul for os alle.
For 4. År i træk er det lykkes at få samlet Peter Ebberfeld og hans band til en kirkekoncert i…
Det Kgl. Teaters forestilling bygger på Katrine Marie Guldagers anmelderroste og samfundsspidende roman om selvværd, sorg og omsorg som teater…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.