program


Allan Olsen – Solo

Allan Olsen – Solo

Med et tekst-univers der pendulerer mellem rørende og rablende, og med et show, der ofte læner sig mere op ad stand-up, end dansk main-stream, henvender Olsen sig til såvel et ungt som et modent – og altid kræsent publikum. Alt med intens kraft og bid.

Ingen aktuelle arrangementer

Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk

Rimer Allan O’ på analog?

Ikke helt men alligevel rigtig meget... Én mand og en hel del guitarer på scenen foran et live-publikum. Mere friskbagt, intenst og håndholdt bliver det ikke. Og da slet ikke, når man som Allan Olsen insisterer på altid at være så godt som uforberedt, idét scenelyset bliver tændt.

Med et tekst-univers der pendulerer mellem rørende og rablende, og med et show, der ofte læner sig mere op ad stand-up, end dansk main-stream, henvender Olsen sig til såvel et ungt som et modent – og altid kræsent publikum. Og han gør det med saft, kraft og masser af bid.

Med hundredvis af sange, via 20+ pladeudgivelser, 2 bogudgivelser, 4 Music-Awards, samt tusinder af koncerter har Allan Olsen efterhånden formet og slebet sin metier til noget nær perfektion i mødet med sit publikum.

Nestor-rollen har bestemt ikke gjort Olsen til en slags kustode i sit eget museum. Tværtimod udfordrer han konstant såvel sig selv som sit repertoire i sin optræden. – Det må hellere kikse og gå galt, end stagnere og blive kedeligt!

Ingen under begrebet singer /song-writer rager højere op end Allan Olsen i Danmark, og efter mere end 40 år på vejene må Allan Olsen betegnes som en ægte lyslevende legende.

Godt at vide:
Entré til koncert: 360 kr.
Koncertmenu: 195 kr.
Indgangen åbner ca. kl. 19.30 og koncerten starter kl. 20.00.

Køb koncertbillet / menu på: www.brovstmusik.dk eller på Skovsgaard Hotel.
Har du købt koncertbillet og efterfølgende ønsker menu kontakt Skovsgaard Hotel: mail@skovsgaardhotel.dk / tlf. 98230400.
Evt. resterende koncertbilletter sælges ved indgangen.

Aktuelt


Nihilisten Marsault involveres efter sin mors begravelse i begivenheder, der fører til arrestation og retssag for mord. Musik og humor er essentielle i Teatret Møllens opsætning af Albert Camus’ klassiker.

Wikke & Rasmussen har i mange årtier sat standarden for musikalske, humoristiske og skæve filmoplevelser for hele familien. Nu bliver en af deres allerstørste succeser HANNIBAL & JERRY for første gang til teater.

Oplev en komedie om, hvordan juristen (Kristian Holm Joensen) og hans karriere-hustru (Iben Dorner) håndterer, at hans far (Ole Sørensen) og siden hendes mor (Susanne Breuning) flytter ind. Kærligheden sættes på prøve i det daglige samvær med forældre, som opfører sig som forkælede teenagere. Svigerfaren er glad for vin og kvinder, mens svigermoren ikke tåler en smule uorden i datterens hjem.

PÅ PLAKATEN


Kom med ud at opleve vinterlandskabet ved Lønne, og få forbrændt nogle julekalorier.

Datoer
Lørdag d. 24/1 Kl. 14
Søndag d. 25/1 Kl. 14
Lørdag d. 31/1 Kl. 14

Tavs Neiiendams berømte hørespil, "Mordets Melodi", der havde premiere i radioen i 1943, skabte gys og rædsel bandt lytterne. Men…

For arrangører
Billetsalg - tilmelding

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

KONTAKT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Tlf. 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.