Bogcafé
Bogcaféen på Brøndbyvester Bibliotek er for dig, der holder af bøger, en kop kaffe i godt selskab og den engagerede og levende formidling.
Bogcaféen på Brøndbyvester Bibliotek er for dig, der holder af bøger, en kop kaffe i godt selskab og den engagerede og levende formidling.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Denne eftermiddag deler vi gladelig ud af vores personlige favoritter fra årets udgivelser, henter bogguld ned fra hylderne og kommer med gode tips til læsning på nettet. Imens kaffen skænkes, afholder vi vores lille traditionelle konkurrence.
Forventet varighed: 2 timer
Unummererede siddepladser
Arrangeret af Brøndby-Bibliotekerne
Verden er præget af uro, polarisering og konflikt. PEACE inviterer publikum til et musikalsk pusterum – en pause fra hverdagens tankemylder og bekymringer. Gennem improvisation, nykompositioner og korværker skabes et sanseligt lydunivers, der åbner for fordybelse, refleksion og håb. Pausen – både i musikken og sindet – bliver det bærende kunstneriske greb.
En mystisk karakter sætter en kvinde på prøve nat efter nat og rusker op i hendes ellers trivielle tilværelse. WAKE UP! er en ordløs, komisk og poetisk forestilling, der stiller spørgsmål om identitet, frygt og længsel.
Rossinis BARBEREN I SEVILLA er en af verdens mest elskede og oftest spillede operaer. En ægte italiensk komedie. Spændende nordisk cast af sangere.
Med afsæt i Shakespeares Richard III om magtens destruktive potentiale og ambitionens mørkeste sider sætter TEATERGRAD spot på tidløse magtstrukturer…
Bruuns Chokolade glæder sig over endnu engang at kunne åbne den smukke Fuchsiahave op for Afternoon Tea 2026.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.