Køb Billetter
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Efter moderat efterspørgsel har Thomas Warberg og Carsten Eskelund valgt at sætte et dobbeltshow op i ultimo 2029.
Men for ikke at stå som to uforberedte tosser om 7 år, begynder de at stå som to uforberedte tosser allerede nu.
Én gang om måneden dukker de op på Teater Play og udfordrer publikums forståelse af, hvad der er menneskeligt muligt at tage penge for.
Vel mødt!
Pernille Højmarks egen personlige fortælling om modgang, kampe og skelsættende livsøjeblikke. Fra en usædvanlig rå barndom, en heftig og vild ungdom til en alsidig karriere som sanger og skuespiller. Det er ufiltreret koncertteater i lille format. Forestillingen er baseret på hendes erindringsbog af same navn og indeholder både kendte og nyskrevne sange.
Tavs Neiiendams berømte hørespil, "Mordets Melodi", der havde premiere i radioen i 1943, skabte gys og rædsel bandt lytterne. Men hvad hvis man fik lov til at overvære en ”optagelse” af dette hørespil?
Bestyrelsen introducerer først forestillingerne der vil blive vist i 2026-27. Efter en pause skal du opleve en kabaret om den svensk-hollandske Cornelis Wreeswijk. Han var en af de helt store kunstnere i Sverige – men også i Danmark, hvor hans smukke sange som ”Visen om de atten svaner”, ”Felicia adjø” og ”Veronica” stadig har et meget stort publikum.
Datoer
Lørdag d. 24/1 Kl. 14
Søndag d. 25/1 Kl. 14
Lørdag d. 31/1 Kl. 14
…
”Sand I Øjet” er en lokal funderet revy, hvor der dog er stort fokus på, at man ikke behøver at…
En mystisk karakter sætter en kvinde på prøve nat efter nat og rusker op i hendes ellers trivielle tilværelse. WAKE…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.