Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Kom og hyg dig i selskab med åndeverden, og mærk deres kærlige energier, når de bliver inviteret til at udfolde sig via Christian Sejr, som på denne dag er kanal for deres beskeder til publikum. Måske er vi også heldige at få afdødekontakt, så du kan få en hilsen med hjem fra en kær afdød.
Christian er kendt for at levere præcise og ærlige beskeder fra åndeverden, på en dejlig naturlig – helt nede på jorden måde at formidle på, og med stor respekt for modtagerens følelser omkring det der bliver sagt.
Humor og godt humør er et godt udganspunkt til at arbejde med spirit på, og derfor kan du forvente en herlig dag, med Christian og ånderne, da han netop bruger de redskaber som en helt naturlig del af kommunikationen mellem ham selv, ånderne og publikum.
Efter klarsynet vil der være tid til spørgsmål/udveksling af oplevelser og man er meget velkommen til at spørge ind til Christians arbejde med åndeverden. Alle indtægter fra denne eftermiddag går ubeskåret til Teater Play. Vi siger tusind tak for hjælpen med de økonomiske efterdønninger af coronakrisen.
OBS: Alle shows på Teater Play har en minimumsgrænse på 15 år for publikum - af hensyn til de optrædende. Og til dette særlige arrangement skal unge mellem 15 og 18 år være ifølge med en voksen.
Teatercaféen, hvor man kan købe drikkevarer og snacks, åbner en time inden start, og har også åben i pausen.
Dørene ind til selve teatersalen åbner ca. 10 minutter inden start, ogdøren lukker præcis, så kom i god tid. Det er ikke muligt at komme ind når først arrangementet er gået igang :-)
McGuinness er altid garant for god stemning - nu også julestemningen
KRIGSBØRN er en gribende og livsbekræftende forestilling om børn som ofre. Den skaber debat, behandler menneskets møde med det umenneskelige og rammer direkte i hjertet – men giver også plads til smil og latter.
SORT SOL – FLADT LAND er et gribende portræt af Sønderjylland og Sydslesvig. Forestillingen, der markerer Teatret Møllens 50-års jubilæum, er et musikalsk kærlighedsbrev til egnen og det, der forener os.
Ronnie Flyvbjerg Olesen er til daglig kapelmester i Mariehaven og for Birthe Kjær.
Der er græskar på menukortet, når vi for femte år slår dørene op for vores populære Spis Sammen arrangement i…
Unge, usikre mænd og internettet er en farlig cocktail. Med afsæt i nutidens misogyne influencers og deres grooming af unge…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.