Cirkelines museskole
Giv dine børn eller børnebørn en lærerig og underholdende oplevelse med denne magiske, morsomme og fantasifyldte teaterforestilling med musik af Hans-Henrik Ley.
Giv dine børn eller børnebørn en lærerig og underholdende oplevelse med denne magiske, morsomme og fantasifyldte teaterforestilling med musik af Hans-Henrik Ley.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Onsdag, 12. Maj 2021 12:00
Det bliver ren nostalgi i Nakskov teatersal, når vi får besøg af den karakteristiske pige med det strittende sorte hår, den røde sortprikkede kjole, de bare fødder og hendes musevenner, Ingolf og Frederik.
Ingolf og Frederik skal lære bogstaverne at kende. Cirkeline har lavet en skole, hvor musene lærer om alfabetet og bogstaverne, og hvad der rimer på dem.
Det er en familieforestilling, der er fyldt med sange, og hvor børnene er aktive deltagere. Børnene lærer, hvad alfabetet kan - og kan man bruge matematik, når man leger?
Forestillingen varer 45 minutter.
Der er 3 medvirkende bl.a. Anne Blomsgård.
(Teater Next)
Arrangementet i caféen er gratis men tilmelding nødvendig.
En vild og samfundsaktuel, humoristisk tour de force om udbytteskandalen. Dybdeborende journalistik, satire og musik med Ina-Miriam Rosenbaum i alle roller. Hvad gør det, at man snyder lidt, når ingen opdager det?
Oplev mere end 50 luftfartøjer. Fra de mere eksperimenterende modeller skabt i begyndelsen af det forrige århundrede til højteknologiske pensionerede…
Hvor stort er rummet? Hvordan er det at komme derud? Findes der liv andre steder end på Jorden, og kan…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.