Entrebilletter
Velkommen til årets udstilling, hvor internationale kunstnerne har fået temaet "what a wonderful world"
Velkommen til årets udstilling, hvor internationale kunstnerne har fået temaet "what a wonderful world"
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Du må blive lige så længe du har lyst
- vi vil bare gerne bede dig ankomme inden for de valgte ankomsttidspunkt
Mere end 500.000 besøgende har gennem årene sat deres fodaftryk i sandet omkring de fascinerende kunstværker på Hundested Sandskulptur Festival, der afholdes for 9. år i træk.
Festivallen er startet med ønsket om at skabe en attraktion, der kan skabe liv på den lokale havn - med udkig til verden.
Vi er stolte af at kunne byde dig velkommen til årets udstilling, hvor internationale kunstnerne har fået temaet "what a wonderful world"
Åbningstider
5. juni – 31. august alle dage kl. 10 – 19
1. september – 18 oktober alle dage kl. 10 - 17
Vi holder afstand!
FIGAROS præsenterer en spaghettiwestern, som vor mor lavede den. Præriens skrappe sangere er en musikalsk western-farce, hvor alle cowboy-klichéer vendes på hovedet. Forvent knaldende skuddueller og rendyrket forvekslingskomedie – tilsat en god portion af Figaros' særegne komik, musik og sange fra opera, operette, musical, popmusik og naturligvis country & western.
Teater Patrasket har taget fat i endnu en håndfuld historier af Kim Fupz Aakeson: Om børn med svære tanker, om…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.