Er svampen spiselig eller giftig
Lær skovens svampe at kende og få bestemt dem, du finder. Turen afsluttes med svampesuppe.
AUG: 28. / SEPT: 11. / OKT: 19.
Læs mere
Lær skovens svampe at kende og få bestemt dem, du finder. Turen afsluttes med svampesuppe.
AUG: 28. / SEPT: 11. / OKT: 19.
Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Onsdag, 19. Oktober 2022 11:30
Turen begynder med en kort introduktion til svampesamling generelt samt hvilke svampe, der er gode netop nu, og hvilke man skal holde sig fra. Turen er beregnet til at lære om svampe – ikke at få kurven fyldt op. Turen afsluttes i Det Vilde Køkken.
AUG: 28. /
SEPT: 11. /
OKT: 19.
Varighed Kl. 11.30 – 14.30
Mødested Sonnerupvej 1, 4500 Nykøbing Sj.
Priser 220 kr. – Børn 5–12-årige 70 kr.
Praktisk information
Solidt fodtøj, en kurv og urtekniv
Kom gerne og vær med til at lukke årets festival med god manér.
Vi har fået de lokale musikalske Løvehave Koncerter til at komme og spille for os, til den festlige afslutning.
En Spoken Word koncert HUSET HVOR JEG BOR… er en hudløst ærlig, selvudleverende, legende, finurlig og måske ligefrem morsom musikalsk rundrejse inde i skuespilleren Jens Andersens hoved.
KALD PÅ MIG IGEN er en rørende, humoristisk og musikalsk forestilling om vores allesammens behov for at føle os forbundne med de andre.
Vi glæder os til at byde dig velkommen til en dag med fordybelse, hygge og fantastisk vin.
Fokus er især på dansk kunst, men museet har også en helt enestående samling af russisk modernisme og ikonmaleri.
Midt i en mere og mere polariseret verden bliver verdens fortrædeligheder – det være sig både store som små -…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.