Er svampen spiselig eller giftig
Lær skovens svampe at kende og få bestemt dem, du finder. Turen afsluttes med svampesuppe.
AUG: 28. / SEPT: 11. / OKT: 19.
Læs mere
Lær skovens svampe at kende og få bestemt dem, du finder. Turen afsluttes med svampesuppe.
AUG: 28. / SEPT: 11. / OKT: 19.
Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Onsdag, 19. Oktober 2022 11:30
Turen begynder med en kort introduktion til svampesamling generelt samt hvilke svampe, der er gode netop nu, og hvilke man skal holde sig fra. Turen er beregnet til at lære om svampe – ikke at få kurven fyldt op. Turen afsluttes i Det Vilde Køkken.
AUG: 28. /
SEPT: 11. /
OKT: 19.
Varighed Kl. 11.30 – 14.30
Mødested Sonnerupvej 1, 4500 Nykøbing Sj.
Priser 220 kr. – Børn 5–12-årige 70 kr.
Praktisk information
Solidt fodtøj, en kurv og urtekniv
Til denne eftermiddags koncert får pianisterne fri bane til at udfolde sig på alle de mange tangenter på de to store flygler i Menighedssalen
Nicky er ny medhjælper på plejehjemmet Solsiden. I takt med at han falder til, stiger arbejdspresset. Omsorg og nærvær bliver til forsømmelser og svigt. Et nyskrevet drama om værdighed og varme hænder.
Som led i fejringen af Hvide Sande Masterclass’ 20-års jubilæum kan publikum opleve en særlig koncert i Outrup Kirke
Et hvidt og åbent telt favner børn og voksne på tryg og nænsom vis. I himmelteltet er der lyst og…
Ved denne koncert uropføres et helt nyskrevet værk af Sophie Søs Meyer.
Om at være et lille menneske i en ganske forunderlig verden Et hvidt og åbent telt favner børn og voksne…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.