FRA MARKEN TIL GLASSET
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Tirsdag, 29. Januar 2013 19:30
Rundvisningen begynder med en tur gennem vinmarken med de 10.000 vinstokke. Vi fortæller om stedet, de forskellige druesorter og plejen af vinstokkene. Fra marken er der udsigt over havet og Nekselø. Turen fortsætter i vineriet. Her viser vi, hvordan druerne forvandles til vin. Til sidst skænker vi smagsprøver af vores vine.
Det bliver hylende morsomt, skævt, sprudlende og musikalsk i topklasse, når den klassiske operette fra 1883 sendes gennem Figaros gakkede vridemaskine. De fire medvirkende spiller, synger og danser ALLE roller.
Musikforestillingen SALLYS FAR er baseret på de populære bøger ”Sallys far”. Glæd jer til masser af sjov, ballade og ikke mindst iørefaldende sange. Med Sallys pinlige far, fjollede lillebror og kloge Sally. Alder: fra 4 år.
Teater Patrasket har taget fat i endnu en håndfuld historier af Kim Fupz Aakeson: Om børn med svære tanker, om sære ting, der sker – og altid med noget, der løser sig til sidst. Alder: 5-10 år.
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
Et moderne og hylende morsomt lystspil om generationskløfter, uventet omsorg og spirende menneskeligt fællesskab
En stærk og særpræget jødisk kvinde minder os om nogle af de begivenheder, der formede det forrige århundrede og får…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.