program


Hit's med Saksen

Hit's med Saksen

De velsyngende Signe Vaupel og Stine Prætorius akkompagneres af Frederik Mellquist. Vi oplevede dem sidst i Kys og  Vinyl - da Beatles kom til byen på Skovridergaarden i 2018.
I forestillingen synges mange af de kendte hit’s fra 50’erne og 60’erne f.eks. Her i vores hus er glæde, Man binder os på hånd og mund og Så længe jeg lever.

 Læs mere

Ingen aktuelle arrangementer

Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk

Dato for seneste arrangement: Tirsdag, 22. Marts 2022 14:00

I samarbejde med Skovcentrets venner og støttet af Lions Club i Nakskov, viser vi denne lille hyggelige og sjove musikalske forestilling i Skovcentrets store sal for beboere, dag-brugere og vores almindelige publikum.

I forestillingen, der er instrueret af Pelle Koppel, følger vi to kvinder, der mødes i frisørsalonen Liberty. De fortæller historier og anekdoter fra deres liv og synger mange af de kendte hit’s fra 50’erne og 60’erne f.eks. Her i vores hus er glæde, Man binder os på hånd og mund og Så længe jeg lever.

Det er en lille intim forestilling på 45 min., som vi har valgt at vise ud fra et ønske om at bringe teateroplevelsen ud til de, der har svært ved at komme i vores teatersal. Forestillingen er dog også for almindelige teatergængere.

 

Vises i Skovcentrets store sal

Der er mulighed for at købe øl og vand ved indgangen, og om eftermiddagen er der desuden mulighed for at købe kaffe og kage efter forestillingen.

(Teater V)

 

Aktuelt


Nihilisten Marsault involveres efter sin mors begravelse i begivenheder, der fører til arrestation og retssag for mord. Musik og humor er essentielle i Teatret Møllens opsætning af Albert Camus’ klassiker.

Thure Lindhardt giver en musikalsk fortælling om N.F.S. Grundtvig. "Jeg saa engang et Billede af det Evige - en rejse med Grundtvig", skabt af skuespiller og instruktør Thure Lindhardt, som en hyldest til en af Danmarks største begavelser N.F.S. Grundtvig.

”Sand I Øjet” er en lokal funderet revy, hvor der dog er stort fokus på, at man ikke behøver at være lokalkendt for at ”forstå” revyens numre.

PÅ PLAKATEN


Åbningstider 22.01.2026 - kl. 16.00-19.00 23.01.2026 - kl. 12.00-19.00 24.01.2026 - kl. 10.00-18.00 25.01.2026 - kl. 10.00-17.00

Nytårstravetur ved Nymindegab - afsluttes af med skøn tapas hos Local Food

Guidet vandretur og frokost i samarbejde med Henne Kirkeby Kro

For arrangører
Billetsalg - tilmelding

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

KONTAKT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Tlf. 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.