Hugorme- og bunkerssafari i Nymindegab
Gå på opdagelse i den vilde vestjyske natur
Gå på opdagelse i den vilde vestjyske natur
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Tirsdag, 11. Oktober 2011 20:00
Kom med på hugorme- og bunkerssafari og oplev det storslåede landskab ved Nymindegab. Her, mellem hav og fjord kan du opleve både sjældne dyr og planter, opleve bunkere fra 2. Verdenskrig og høre spændende fortællinger om livet på vestkysten med fiskeri, skibsforlis og farefulde redningsaktioner. Medbring gerne lommelygte og kikkert. Turen er ca. 5 km i varieret terræn. God familietur. Dansksproget.
Teater Patrasket har taget fat i endnu en håndfuld historier af Kim Fupz Aakeson: Om børn med svære tanker, om sære ting, der sker – og altid med noget, der løser sig til sidst. Alder: 5-10 år.
Et realistisk og humoristisk familiedrama med social kant om et bryllup, hvor gammelt nag slår revner i familieidyllen. Et drama med alt fra kjolekrise til bristede drømme og forbudte længsler.
Vi glæder os til at byde dig velkommen til en dag med fordybelse, hygge og fantastisk vin.
En universel historie om at blive set som et helt menneske. Forestillingen blander humor og alvor i en kamp mod…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.