Hugorme- og bunkerssafari i Nymindegab
Gå på opdagelse i den vilde vestjyske natur
Gå på opdagelse i den vilde vestjyske natur
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Kom med på hugorme- og bunkerssafari og oplev det storslåede landskab ved Nymindegab. Her, mellem hav og fjord kan du opleve både sjældne dyr og planter, opleve bunkere fra 2. Verdenskrig og høre spændende fortællinger om livet på vestkysten med fiskeri, skibsforlis og farefulde redningsaktioner. Medbring gerne lommelygte og kikkert. Turen er ca. 5 km i varieret terræn. God familietur. Dansksproget.
FYRTØJET er et vaskeægte eventyr med fabelagtige skuespillere og artister, et bombardement af visuelle effekter, ny musik og tekster – og ikke mindst en evigt aktuel historie om mod, handlekraft, håb og tilgivelse.
Nicky er ny medhjælper på plejehjemmet Solsiden. I takt med at han falder til, stiger arbejdspresset. Omsorg og nærvær bliver til forsømmelser og svigt. Et nyskrevet drama om værdighed og varme hænder.
Vi glæder os til at byde dig velkommen til en dag med fordybelse, hygge og fantastisk vin.
I forbindelse med 20-års jubilæet for Hvide Sande Masterclass præsenteres en stemningsfuld optaktskoncert på Ringkøbing Rådhus
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.