Hugorme- og bunkerssafari i Nymindegab
Gå på opdagelse i den vilde vestjyske natur
Gå på opdagelse i den vilde vestjyske natur
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Kom med på hugorme- og bunkerssafari og oplev det storslåede landskab ved Nymindegab. Her, mellem hav og fjord kan du opleve både sjældne dyr og planter, opleve bunkere fra 2. Verdenskrig og høre spændende fortællinger om livet på vestkysten med fiskeri, skibsforlis og farefulde redningsaktioner. Medbring gerne lommelygte og kikkert. Turen er ca. 5 km i varieret terræn. God familietur. Dansksproget.
Figaros vender som altid det hele på hovedet i deres hæsblæsende og komiske opsætning af Frøken Nitouche ... laver halløj i klostret.
Anmelderrost forestilling af Thure Lindhardt. BaggårdTeatret præsenterer en ny forestilling om folkeforføreren fra Ringe, der satte dybe spor i de mennesker, som fulgte ham. Baseret på bogen "Amdi bliver til" af Rune Skyum-Nielsen i samarbejde med Thure Lindhardt.
FYRTØJET får nyt liv i denne sansemættede familieforestilling, hvor teater, streetdance, 3D-animation og musik smelter sammen til den evigt aktuelle historie om mod, handlekraft, håb og tilgivelse. Fra 7 år.
Et moderne og hylende morsomt lystspil om generationskløfter, uventet omsorg og spirende menneskeligt fællesskab
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.