Hugorme- og bunkerssafari i Nymindegab
Gå på opdagelse i den vilde vestjyske natur
Gå på opdagelse i den vilde vestjyske natur
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Kom med på hugorme- og bunkerssafari og oplev det storslåede landskab ved Nymindegab. Her, mellem hav og fjord kan du opleve både sjældne dyr og planter, opleve bunkere fra 2. Verdenskrig og høre spændende fortællinger om livet på vestkysten med fiskeri, skibsforlis og farefulde redningsaktioner. Medbring gerne lommelygte og kikkert. Turen er ca. 5 km i varieret terræn. God familietur. Dansksproget.
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
Det Kgl. Teaters forestilling bygger på Katrine Marie Guldagers anmelderroste og samfundsspidende roman om selvværd, sorg og omsorg som teater med Iben Hjejle og Alexander Bryld Obaze.
Oplev en komedie om, hvordan juristen (Paw Henriksen) og hans karriere-hustru (Iben Dorner) håndterer, at hans far (Ole Sørensen) og siden hendes mor (Susanne Breuning) flytter ind. Kærligheden sættes på prøve i det daglige samvær med forældre, som opfører sig som forkælede teenagere. Svigerfaren er glad for vin og kvinder, mens svigermoren ikke tåler en smule uorden i datterens hjem.
Oplevelser for hele familien
Akvarier hvor der både må røres og kigges!
En varm hyldest til musikken fra Smilets By
”Vores bedste album, hvis du spørger os”: 78’EREN GENOPSTÅR – LIVE!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.