program


Kim Larsen Tribute - Forklædt Som Voksen

Kim Larsen Tribute - Forklædt Som Voksen

Vi gentager succesen, når "Forklædt Som Voksen" endnu engang er med til at hylde vores allesammens Kim Larsen på Aarhus Bryghus.

Ingen aktuelle arrangementer

Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk

Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30

Kim Larsen tribute
- syng med på dine yndlingssange fra Danmarks bedste sangbog!!

I 2018 måtte vi sige farvel til Kim Larsen, men alle hans fantastiske sange, der kunne forene danskerne på tværs af generationer, holdninger og geografi har vi heldigvis stadig.
De sange hylder vi med et ”Syng-med-arrangement” Lørdag d. 8.2.2020 på Aarhus Bryghus.

Larsen skrev sange man kunne synge med på, og det er det vi skal denne eftermiddag.
Der er ingen på scenen der vil være klædt ud som Kim Larsen eller påstår de lyder ligesom Gasolin.
Til gengæld vil der være skarpe musikere, Larsen-hits, sjove anekdoter og masser af fællessang.

I front for bandet står Frank Jensen og Thomas Beck, der til dagligt er hhv. forsanger/bassist og guitarist i Charlie Dee & The Twisters, Hjorting Jam og Fede Tider. Med sig har de Esben Hoffer Henriksen på keyboards og kor, samt Søren Heyk på trommer og kor.

Kom og vær med til at hylde sangene fra troubadouren, gavflaben, popmusikeren, spillemanden og kunstneren Kim Larsen.
Det Man Synger Er Man Selv!!

Dørene åbnes kl. 13:50

Billetsalget starter d. 11. dec. kl 10:00

Stoleplads m. bord // inkl 1 valgfri fadøl // 120.- + gebyr
Bænk i siden u/bord // inkl 1 valgfri fadøl // 100.- + gebyr

Aktuelt


Med afsæt i Shakespeares Richard III om magtens destruktive potentiale og ambitionens mørkeste sider sætter TEATERGRAD spot på tidløse magtstrukturer og tvivlsom loyalitet i den danske magtelite anno 2025.

En musikalsk western-farce, hvor alle cowboy-klicheer vendes på hovedet. Forvent alt fra knaldende skuddueller til forvekslingskomedie - tilsat Figaros særegne komik, musik og sange.

Tavs Neiiendams berømte hørespil, "Mordets Melodi", der havde premiere i radioen i 1943, skabte gys og rædsel bandt lytterne. Men hvad hvis man fik lov til at overvære en ”optagelse” af dette hørespil?

PÅ PLAKATEN


En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.

Stig & Vennerne AKUSTISK genoptager den koncertform, som var Flemming ’Bamse’ Jørgensens foretrukne i de sidste år af hans liv…

Otto Olrik og Amalie Klæstrup kendt fra ”Gift ved første blik”

For arrangører
Billetsalg - tilmelding

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

KONTAKT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Tlf. 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.