Kim Larsen Tribute - Forklædt Som Voksen
Vi gentager succesen, når "Forklædt Som Voksen" endnu engang er med til at hylde vores allesammens Kim Larsen på Aarhus Bryghus.
Vi gentager succesen, når "Forklædt Som Voksen" endnu engang er med til at hylde vores allesammens Kim Larsen på Aarhus Bryghus.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Kim Larsen tribute
- syng med på dine yndlingssange fra Danmarks bedste sangbog!!
I 2018 måtte vi sige farvel til Kim Larsen, men alle hans fantastiske sange, der kunne forene danskerne på tværs af generationer, holdninger og geografi har vi heldigvis stadig.
De sange hylder vi med et ”Syng-med-arrangement” Lørdag d. 8.2.2020 på Aarhus Bryghus.
Larsen skrev sange man kunne synge med på, og det er det vi skal denne eftermiddag.
Der er ingen på scenen der vil være klædt ud som Kim Larsen eller påstår de lyder ligesom Gasolin.
Til gengæld vil der være skarpe musikere, Larsen-hits, sjove anekdoter og masser af fællessang.
I front for bandet står Frank Jensen og Thomas Beck, der til dagligt er hhv. forsanger/bassist og guitarist i Charlie Dee & The Twisters, Hjorting Jam og Fede Tider. Med sig har de Esben Hoffer Henriksen på keyboards og kor, samt Søren Heyk på trommer og kor.
Kom og vær med til at hylde sangene fra troubadouren, gavflaben, popmusikeren, spillemanden og kunstneren Kim Larsen.
Det Man Synger Er Man Selv!!
Dørene åbnes kl. 13:50
Billetsalget starter d. 11. dec. kl 10:00
Stoleplads m. bord // inkl 1 valgfri fadøl // 120.- + gebyr
Bænk i siden u/bord // inkl 1 valgfri fadøl // 100.- + gebyr
Om at være et lille menneske i en ganske forunderlig verden Et hvidt og åbent telt favner børn og voksne på tryg og nænsom vis. I himmelteltet er der lyst og fuld af stjerner med låger, der kan åbnes, og som gemmer på spændende overraskelser og små fortællinger.
Figaros vender som altid det hele på hovedet i deres hæsblæsende og komiske opsætning af Frøken Nitouche ... laver halløj i klostret.
Kom og oplev de historiske bygninger som i dag rummer Slagelse Kloster.
JULI: 8. | 15. | 22. | 29. / OKT: 14.
Vardemuseerne inviterer til en række spændende guidede ture i den smukke natur omkring Varde. Uanset om du er stor eller…
En stærk og særpræget jødisk kvinde minder os om nogle af de begivenheder, der formede det forrige århundrede og får…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.