Klarsyns demonstration i Nuuk
Det internationale medie Marion Dampier-Jeans besøger for 3. gang, Grønland i juni 2020.
Det internationale medie Marion Dampier-Jeans besøger for 3. gang, Grønland i juni 2020.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 18. Juni 2020 19:00
Der er mange hjemmesøgte steder i Grønland, men lad os ikke blive narret, da der er mange der tror, at fordi der sker negative ting, i ens hjem at det er ånder – det er ikke altid tilfældet, at det er åndelig aktivitet. Giv ikke den åndelige verden skylden for alt, der er mange andre ting som er værd at forstå og lære, også omkring den grønlandske åndelige kultur.
Under sit kommende besøg i Grønlands 3 største byer, Nuuk, Sisimiut og Ilulissat, vil Marion lave klarsyns demonstration og workshop i fysiskmedieskab, hvor hun fortæller om sine mange års erfaring og arbejde med den åndelige verden.
Du kan bestille billet til workshoppen i Nuuk her.
STOLT er en kærlighedserklæring til danskheden i al sin mangfoldighed og forskellighed. En musikforestilling i storformat og en kalejdoskopisk rejse gennem landsdele, identiteter og fællesskaber.
Skøn vandretur i stor natur og historien om en miljøskandale. Til slut kaffe og lagkage på Henne Mølle Å Badehotel
Kom og fremstil dit eget keramik På kurserne arbejder vi med teknikker, hvor ALLE kan være med, vi kvætser, pladeteknik, pølseteknik og modellering.
Nissepigen Juliane kigger en morgen i sin julestrømpe, og til sin store overraskelse ligger der et brev fra selveste julemanden.
En rigtig familieforestilling for alle fra 4 år og opefter - også for deres voksne.. ”Otto er et næsehorn” er…
GospelFamilys kor GospelOaks og GospelTeens fra Åbenrå vil "synge" os i julestemning
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.