Klarsyns demonstration i Sisimiut, Taseralik
Det internationale medie Marion Dampier-Jeans besøger for 3. gang, Grønland i juni 2020.
Det internationale medie Marion Dampier-Jeans besøger for 3. gang, Grønland i juni 2020.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Klarsyns demonstration med Marion Dampier-Jeans i Grønland, juni 2020.
Det internationale medie Marion Dampier-Jeans, byder velkommen til klarsyns demonstration i 3 byer i Grønland.
Marion er kendt for sin kærlige, indlevende og humoristiske måde at videregive beskeder fra den åndelige verden. Vi kender Marion fra blandt andet TV og hun har besøgt det meste af Norden og er nu igen i Grønland på sit 3. besøg.
Det bliver hylende morsomt, skævt, sprudlende og musikalsk i topklasse, når den klassiske operette fra 1883 sendes gennem Figaros gakkede vridemaskine. De fire medvirkende spiller, synger og danser ALLE roller.
Svend, Knud og Valdemar er en hæsblæsende og vanvittig komedie, der tager udgangspunkt i det legendariske slag på Grathe Hede i 1157 – det afgørende opgør mellem de tre danske tronkrævere: Svend, Knud og Valdemar.
En dukketeaterforestilling om at være den man er på trods af gruppe- og forventningspres og blodig tyrefægtning. Ferdinand tør være den han er, træde ud af ræset, læne sig tilbage og bare nyde roen. Fra 4 år.
Fokus er især på dansk kunst, men museet har også en helt enestående samling af russisk modernisme og ikonmaleri.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.