Lokale retter og likør hos Westjysk Smag
Likør og lækker mad Læs mere
Likør og lækker mad Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30

Lokale retter og likørsmagning hos Westjysk Smag
Kom til Likør og Lækker Mad – en anderledes og hyggelig aften i vores hyggelige lokaler på loftet over likørbryggeriet!
Du får en tallerken med lokale retter tilberedt med vores unikke eddiker og med sæsonens urter fra gården. Hertil får du de likører som passer til. En smagsoplevelse udover det sædvanlige.
Smag på vores spændende likører fremstillet af råvarer direkte fra naturen. Helt naturlige og unikke smage. Krydret med brygmester Bennys fortællinger om hvordan man kan smage på alt undtagen en skovsnegl mm. Få et indblik i en helt unik verden af smage bliv en oplevelse rigere.
Der er selvfølgelig mulighed for et smugkig i vores likørbryggeri og for at komme rundt på gården og se hvor råvarerne kommer fra. Sidst men ikke mindst får du selvfølgelig lejlighed til at købe vores produkter med hjem.
Pris pr person kr.: 375,- Varighed: ca 2,5 timer
Til medlemmer af Blåvand-Ho Erhverv Hermed indkaldes til generalforsamling i Blåvand-Ho Erhverv.
De rytmiske kor Di Vers og Lejre Rytmiske Kor synger Beatles-sange
De rytmiske kor Di Vers og Lejre Rytmiske Kor synger Beatles-sange
”Vores bedste album, hvis du spørger os”: 78’EREN GENOPSTÅR – LIVE!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.