Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Besøg Sanddobberne Camping i efteråret, bo i en dejlig hytte eller en udlejningsvogn og brug Aktivitetsrummet som atelier. Arbejd sammen med dine medkursister eller alene, og få sparring i din kunstneriske proces - lige som DU har brug for det.
Ida Trier, campingmutter og kunstner/grafiker inspirerer og guider. Der er mulighed for at udstille ved efterårsmarkedet søndag d. 16. oktober.
I uge 42 er der mulighed for at bruge atelieret på egen hånd, og deltage i de hyggelige efterårs-aktiviteter på pladsen.
Pris:
6500 kr. Inkl. egen hytte uden toilet/vogn med "camping-toilet", strøm, bad i Hovedbygningen, WiFi, kursus. Ex. forplejning og materialer. Min. og max. 5 deltagere, holdet gennemføres kun ved fem tilmeldte.
Foreløbigt program:
Lørdag d. 8/10 Kl. 15.00 Ankomst og check ind i hytter / vogne.
Kl. 17.00 Fælles rundtur (vi mødes i Gårdhaven og slutter i Aktivitsrummet).
Kl. 18 ca. Fælles middag - tag egen mad og bestik med op i Gårdhaven, så griller vi sammen.
Søndag d. 9/10 kl. 10-12 mødes vi i Aktivitetsrummet og går i gang.
Onsdag d. 12/10 kl. 10-12 Fælles gennemgang - coaching efter tur og behov.
Lørdag d. 15/10 kl. 10-12 Fælles gennemgang - klargøre udstilling.
Søndag d. 16/10 kl. 12 Efterårsudstilling starter.
Uge 42 Fri leg. Der er flere fælles aktiviteter på pladsen.
Fredag d. 21/10 Afslutning ved fredagsbaren.
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
Lær at mestre smagens levende kultur
”Sand I Øjet” er en lokal funderet revy, hvor der dog er stort fokus på, at man ikke behøver at være lokalkendt for at ”forstå” revyens numre.
Sand I Øjet” er en lokal funderet revy, hvor der dog er stort fokus på, at man ikke behøver at…
Hvor stort er rummet? Hvordan er det at komme derud? Findes der liv andre steder end på Jorden, og kan…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.