Minikrydstogt på Isefjorden
Billetsiden er flyttet - du kan købe billetter her
Billetsiden er flyttet - du kan købe billetter her
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Billetsiden er flyttet - du kan købe billetter her
Minikrydstogt på Isefjorden
Tag med Marianne-F på et minikrydstogt på Isefjorden. Turen sejles fra Rørvig havn ind i fjorden, forbi Nakkehage, Kongsøre, Tuse Næs, rundt om Orø m.m. Med på turen er der en naturvejleder fra Geopark Odsherred, der fortæller om områderne. Der er mulighed for at købe drikkevarer, pølser med brød ombord. Man er velkommen til at tage mad og drikkevarer med.
Info: medbring varmt og praktisk tøj.
Mødested: På skibet ved Rørvig Færgen.
Pris: 325,00 kr.
I tilfælde af hårdt vejr aflyses turen og pengene refunderes.
For yderligere oplysninger: skipper Freddy: 40 16 23 18 eller Geopark Odsherred: 24 42 11 74.
I Hvide Sande finder du noget af det bedste sildefiskeri i Danmark. Så godt, at silden hvert år sidst i april er centrum for den stemningsfulde Sildefestival
24. april, 25. april & 26. april
Man kan kun tilmelde sig én voksen-konkurrence eller alle tre voksenkonkurrencer. Man kan tilmelde sig online til og med onsdag d. 22. april – derefter kan man kun tilmelde sig ved at møde op i teltet d. 25. april til indregistrering, hvor man skal betale kontant eller via mobilepay.
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
Med billetbestilling til sæson 2026/2027 præsenteres af Rasmus Krogsgaard
Bruuns Chokolade glæder sig over endnu engang at kunne åbne den smukke Fuchsiahave op for Afternoon Tea 2026.
Få en uforglemmelig oplevelse i kajakken på Lammefjorden.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.