Munter aften i selskab med Ulf Pilgaard
Torsdag den 6. oktober kl. 17.30 – ca. 21.15 kan du komme til 2-retters middag og foredrag med den folkekære Ulf Pilgaard hos Nordsjællands KonferenceCenter, Allerød
Torsdag den 6. oktober kl. 17.30 – ca. 21.15 kan du komme til 2-retters middag og foredrag med den folkekære Ulf Pilgaard hos Nordsjællands KonferenceCenter, Allerød
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 06. Oktober 2022 17:30
Munter aften i selskab med Ulf Pilgaard
Torsdag den 6. oktober kl. 17.30 – ca. 21.15 kan du komme til 2-retters middag og foredrag med den folkekære Ulf Pilgaard hos Nordsjællands KonferenceCenter, Allerød. Foredraget tager udgangspunkt i bogen ”Hellere Halvgammel end Helt Død” og er en livsglad og optimistisk fortælling fra en af dansk kulturlivs helt store profiler, der stadig er nyforelsket og stadig i fuld vigør. Ulf fortæller levende og indsigtsfuldt om venskaber, sorg, sex og lyst, tro, fortrydelser og succeser, humor - og om, en dag, at skulle byde verden farvel.
Det bliver en aften med god mad, latter samt refleksion over det liv, man har levet og ikke mindst om døden. Vi serverer hovedret fra buffet kl. 17.30 med efterfølgende dessert. Drikkevarer kan købes i baren. Fra kl. 19.15 kan I sætte jer godt til rette i vores behagelige sofastole i det smukke auditorium og glæde jer til det højaktuelle foredrag med Ulf Pilgaard - Hellere Halvgammel end Helt Død.
Hele arrangementet koster 495,- inkl. en lækker to-retters menu og foredrag. Vær sikker på en plads og bestil i god tid.
Sted: Nordsjællands KonferenceCenter Gydevang 39-41, 3450 Allerød.
I Hvide Sande finder du noget af det bedste sildefiskeri i Danmark. Så godt, at silden hvert år sidst i april er centrum for den stemningsfulde Sildefestival
24. april, 25. april & 26. april
Man kan kun tilmelde sig én voksen-konkurrence eller alle tre voksenkonkurrencer. Man kan tilmelde sig online til og med onsdag d. 22. april – derefter kan man kun tilmelde sig ved at møde op i teltet d. 25. april til indregistrering, hvor man skal betale kontant eller via mobilepay.
Det Kgl. Teaters forestilling bygger på Katrine Marie Guldagers anmelderroste og samfundsspidende roman om selvværd, sorg og omsorg som teater med Iben Hjejle og Alexander Bryld Obaze.
Det er aldrig nemt for voksne børn at flytte hjem til deres forældre, men er det lettere, hvis det er forældrene, der flytter hjem til deres børn? Det lyder som en romantisk drøm, men …..?
Vardemuseerne inviterer til en række spændende guidede ture i den smukke natur omkring Varde. Uanset om du er stor eller…
Oplevelser for hele familien
Akvarier hvor der både må røres og kigges!
Kom indenfor i BRUNOS BODEGA og mød SønderJytte, Klåge, Allan Pisbows og alle de andre, der er lige så faste…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.