program


Noget Om At Blive Grebet

Noget Om At Blive Grebet

- en musikforestilling med Anders Ahnfelt-Rønne og Kirstine Elise Pedersen
OBS! Datofejl i den trykte tilmeldingsblanket. Forestillingen spiller den 30. marts 2022.

Ingen aktuelle arrangementer

Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk

Dato for seneste arrangement: Onsdag, 30. Marts 2022 19:30

Der er dømt viser, jazz, Chopin, Karen Blixen og Bob Dylan, - et glimt i øjet, god humor og en rød sløjfe der binder det hele sammen.Publikum kan se frem til en aften ud over det sædvanlige. Med Halfdan Rasmussens og Inger Hagerups poesi, med tekster af H.C. Andersen og Storm P. – Harmonikaen er med under armen, kan det blive bedre?

Medvirkende: Anders Ahnfelt-Rønne, Kristine Elise PedersenSpilletid:90 minutter inkl. pauseProducent: Anders Ahnfelt-Rønne/Teater og Musik. 

Aktuelt


En rigtig familieforestilling for alle fra 4 år og opefter - også for deres voksne.. ”Otto er et næsehorn” er skrevet af Ole Lund Kirkegaard og er blevet en elsket klassiker. Topper finder en dag en magisk blyant, og meget forandrer sig i det gamle hus ved havnen, hvor han bor da Otto flytter ind. Det kan være svært at være barn og kommunikere med sure bagerkoner og travle skælde-ud-voksne og det især, når man har et gult næsehorn på 2. sal.

Jesper Lohmann holder publikum i sin hule hånd, med “ufortalte” historier og anekdoter fra bl.a. Frank Sinatra, Elvis Presley, Otto Brandenburg og Povl Dissing. Historier som giver plads til både smil og eftertænksomhed. Forestillingen er en kavalkade af de største hits som fortolkes med stor nærvær og respekt for originalerne Med Peder Kragerups 7 mands orkester og kor i ryggen, er der lagt op til en forestilling ud over det sædvanlige.

FIGAROS præsenterer en spaghettiwestern, som vor mor lavede den. Præriens skrappe sangere er en musikalsk western-farce, hvor alle cowboy-klichéer vendes på hovedet. Forvent knaldende skuddueller og rendyrket forvekslingskomedie – tilsat en god portion af Figaros' særegne komik, musik og sange fra opera, operette, musical, popmusik og naturligvis country & western.

PÅ PLAKATEN


Visit Vesterhavet

Velkommen til Visit Vesterhavet

Nissepigen Juliane kigger en morgen i sin julestrømpe, og til sin store overraskelse ligger der et brev fra selveste julemanden.

SANGEN OM ODA OG ANTON er en stor historie om to helt almindelige mennesker som dig og mig. En fortælling…

For arrangører
Billetsalg - tilmelding

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

KONTAKT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Tlf. 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.