Ølsmagning og lammecharcuteri fra Det Våde får på Skänk
Oplev lokal øl og det bedste lammecharcuteri, når gårdbryggeriet Det Våde Får og Skänk den 31. maj inviterer på en kombineret smagning af det bedste fra gården. Læs mere
Oplev lokal øl og det bedste lammecharcuteri, når gårdbryggeriet Det Våde Får og Skänk den 31. maj inviterer på en kombineret smagning af det bedste fra gården. Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Tirsdag, 31. Maj 2022 18:00
Oplev lokal øl og det bedste lammecharcuteri, når gårdbryggeriet Det Våde Får og Skänk den 31. maj inviterer på en kombineret smagning af det bedste fra gården.
Lidt ude for Helsinge ligger Tolykkegård og bryggeriet Det Våde Får. Her opdrætter Henrik Koch får og brygger nogle ganske fantastiske øl. Når det kommer til Hillerød, er det nok det nærmest vi kommer et lokalt bryggeri.
Nu har du muligheden for at smage det bedste af det bedste fra Tolykkegård, når Skänk og Det Våde Får inviterer på ølsmagning og lammecharcuteri.
Til denne aften vil du smage på et bredt udvalg af Det Våde Fårs øl, alt imens Henrik underholder med røverhistorier og fortællinger fra gården og bryggeriet.
Til smagningen vil du få serveret Skänks berømte charcuteri, men denne aften vil kødet naturligvis bestå af lam fra Tolykkegård. Det lokale slagteri Kødsnedkeren har tryllet og laver fire forskellige specialpølser af lam og en type røget kød, og alt sammen vil du få at smage til øllet.
Alt i alt vil det blive en hyggelig aften, der hylder alt det bedste Nordsjælland kan producere af lækker mad og drikke.
31. Maj - Smagning og fåresalami fra Det Våde Får
Praktisk:
Dato: 31 maj
Tid: Kl. 18.00 - 22.00
Pris: 300 kr.
Et moderne og hylende morsomt lystspil om generationskløfter, uventet omsorg og spirende menneskeligt fællesskab
Musikforestillingen SALLYS FAR er baseret på de populære bøger ”Sallys far”. Glæd jer til masser af sjov, ballade og ikke mindst iørefaldende sange. Med Sallys pinlige far, fjollede lillebror og kloge Sally. Alder: fra 4 år.
Puccinis fine 3-akter fra 1917 kommer endelig til Danmark! Den italienske mesterkomponists opera om valget mellem det rige kurtisaneliv i Paris og drømmen om ægte kærlighed.
Oplevelser for hele familien
Akvarier hvor der både må røres og kigges!
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
Policeman’en rykker ud i foråret 2027! En 50-års jubilæumshyldest til Sting og The Police. Stings imponerende bagkatalog af hits har…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.