Reload Reborn
RockIt Séance, JFK Jr. og Son Of Fortune går på scenen en efter en og fyrer den af med rock fra undergrunden!
RockIt Séance, JFK Jr. og Son Of Fortune går på scenen en efter en og fyrer den af med rock fra undergrunden!
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Reload Reborn er tilbage i Brøndby. Glæd dig til en aften med rock i både den tunge og den lidt mildere ende. Denne gang er konkurrencedelen lagt på hylden, og nu handler det KUN om rock’n’roll.
Om RockIt Séance
RockIt Séance er inspireret af den klassiske rock, britrock, punk og bluesrock, som til tider kan være med en hårdt pumpende energisk rytme, så publikum ikke kan stå stille. Men der er også stille ballader, som giver tid og ro til eftertanke.
Om JFK Jr.
Inspireret af bands som Alice In Chains, Dinosaur Jr., Nirvana, Mötörhead, Biffy Clyro, Metallica, Black Sabbath og Foo Fighters, smeder JFK Jr. hæsblæsende riffs, buldrende trommer og harmoniske
melodier til sange, som efterlader lytteren hængende på kanten af sædet.
Om Son Of Fortune
Son Of Fortune kommer fra Færøerne, som skinner igennem både lyden og sangteksterne. Musikken tager form i en spænding mellem ubetinget rå Rock’n’Roll og fortryllende sangtekster om det betagende landskab, regnfuld skumring og den magiske midnatssol.
Son Of Fortune har vundet 4 færøske priser i 2015 for albummet ”Ave”, der var et samarbejde med digteren Petur Pólsen.
Forventet varighed: 2 timer
Unummererede ståpladser
Hvert band spiller ca. 30 minutter
OBS I Oplev Brøndby Bladet er bandet SlapAdapt annonceret som det tredje band på scenen. De har desværre været nødt til at melde afbud.
Verden er præget af uro, polarisering og konflikt. PEACE inviterer publikum til et musikalsk pusterum – en pause fra hverdagens tankemylder og bekymringer. Gennem improvisation, nykompositioner og korværker skabes et sanseligt lydunivers, der åbner for fordybelse, refleksion og håb. Pausen – både i musikken og sindet – bliver det bærende kunstneriske greb.
I en duel mellem en danser og en skuespiller ønsker Uppercut Danseteater og fix + foxy at gentænke mødet mellem to mennesker på en scene - og at gentænke både had og kærlighed. Det er PAS DE DIEU og ikke PAS DE DEU!
Nihilisten Marsault involveres efter sin mors begravelse i begivenheder, der fører til arrestation og retssag for mord. Musik og humor er essentielle i Teatret Møllens opsætning af Albert Camus’ klassiker.
Åbningstider Onsdag 10-20 torsdag til søndag 10-16
Ta` på en skøn vin og byoplevelse i storslående Blåvand, hvor vi fortsætter med hygge og musik i fællesskabsteltet Begib…
Cph Art Space er et andet koncept for at skabe rum og ramme om kunst af høj kvalitet.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.