Sæsonafslutning 2023/24 med Rasmus Krogsgaard
med billetbestilling til sæson 2024/2025 præsenteres af Rasmus Krogsgaard
med billetbestilling til sæson 2024/2025 præsenteres af Rasmus Krogsgaard
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Lørdag, 20. April 2024 15:00
Sæsonafslutning
med billetbestilling til sæson 2024/2025 præsenteres af Rasmus Krogsgaard
Sæsonen 2023/2024 afsluttes med en offentliggørelse og præsentation af næste sæsons program.
Det bliver en hyggelig eftermiddag for GTMs medlemmer og andre interesserede som får kendskab til indholdet af GTMs 50. sæson 2024/2025.
Der vil være gratis adgang for medlemmer, men husk at hente en billet på gtm.billetexpressen.dk eller bestil på 4071 1175 eller på billetter@teater-musik.dk.
Baren vil være åben med det sædvanlige udbud af vin, øl, vand samt kaffe og kage m.m. til lave priser.
Der bliver rig mulighed for at snakke sammen om de forestillinger, man vil se i den nye sæson, ligesom der er mulighed for at bestille billetter på stedet.
Skemaerne med bestillingerne bliver nummereret i den rækkefølge, de bliver afleveret til de billet ansvarlige. Skemaerne vil blive indtastet i nummerrækkefølge den 1. maj fra kl. 10.00, når der åbnes for billetsalg på gtm.billetexpressen.dk.
Fra den 1. maj kl. 10.00, får alle samme mulighed for køb på gtm.billetexpressen.dk også selvom man ikke deltog i sæsonafslutningen.
Rasmus Krogsgaard
Rasmus Krogsgaard - entertainer, sanger, musiker, skuespiller, sang/revyforfatter og komponist vil præsentere det nye program på sin sprudlende og underholdende måde. Han vil gennem præsentationen underholde med nogle sange, anekdoter og parodier, så det kan kun blive en hyggelig og morsom eftermiddag, som vi kan glæde os til.
Baren er åben til ca. kl. 18. God fornøjelse! GTMs bestyrelse.
Svend, Knud og Valdemar er en hæsblæsende og vanvittig komedie, der tager udgangspunkt i det legendariske slag på Grathe Hede i 1157 – det afgørende opgør mellem de tre danske tronkrævere: Svend, Knud og Valdemar.
| 'Knas på Grenen' inviteres publikum på en humoristisk og musikalsk rejse til Skagen omkring år 1900
Carmen er en af de mest opførte operaer i verden. I vil opleve alle de kendte arier, krydret med ægte flamencodans akkompagneret af vores fantastiske kvartet, som til denne forestilling har et meget spansk islæt med klaver, guitar, akkordeon og klarinet.
Fokus er især på dansk kunst, men museet har også en helt enestående samling af russisk modernisme og ikonmaleri.
“De vaskeægte bakkesangerinder – FRIE, FRÆKKERE OG FABELAGTIGE” er en musikalsk hyldest til de kvinder, der nægtede at lade sig…
Propperne springer, når ensemblet med hitsene fejer over scenen!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.