Sand i Øjet
”Sand I Øjet” er en lokal funderet revy, hvor der dog er stort fokus på, at man ikke behøver at være lokalkendt for at ”forstå” revyens numre.
”Sand I Øjet” er en lokal funderet revy, hvor der dog er stort fokus på, at man ikke behøver at være lokalkendt for at ”forstå” revyens numre.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Lørdag, 01. Februar 2025 17:30
”Sand I Øjet” er en lokal funderet revy, hvor der dog er stort fokus på, at man ikke behøver at være lokalkendt for at ”forstå” revyens numre.
Gå ikke glip af en aften fyldt med latter, lækkert mad, skøn musik og et svirp med den satiriske pisk.
Revyen kan ses og forstås af alle, men der vil altid være små interne hints til de lokale.
Tag manden, konen, kæresten, vennerne eller naboen under armen og kom med til en fornøjelig aften.
Husk at du IKKE køber en fast plads ved bordet, men blot en plads ved bordet.
Billetpriser fredag
Spisning, revy og Hygge 275 kr + billetgebyr 10,00 - START klokken 18.00
Billetpriser lørdag
Spisning, revy og dans 375 kr + billetgebyr 10,00 - START klokken 17.30
Med billetbestilling til sæson 2026/2027 præsenteres af Rasmus Krogsgaard
Ragnhild sidder på kajen og kaster en fiskeline ud i havet. Hvad mon hun trækker op? En fisk? En krabbe? Noget nogen har smidt væk? Eller måske en flaskepost?
Ny dansk dramatik, der med indsigt og fakta sætter det globale klimaperspektiv og de lokale hensyn til diskussion. Du kommer tæt på et lokalsamfund, der diskuterer udsigten til et A-kraftværk - i egen baghave.
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
I en duel mellem en danser og en skuespiller ønsker Uppercut Danseteater og fix + foxy at gentænke mødet mellem…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.