Sanketur - Magi, skrøner og magiske planter
Sanketur i sommerlandskabet i Odsherred med naturvejleder. Sammen finder vi urter og bær som smagstilsætning til vinterens snapse. Læs mere
Sanketur i sommerlandskabet i Odsherred med naturvejleder. Sammen finder vi urter og bær som smagstilsætning til vinterens snapse. Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Kom med på sanketur og få kryddersnapsen klar til vinter. Naturvejleder Dorthe Pedersen giver vejledning i at finde gode steder til at sanke snapseurter.
Nyd naturen, duftene og fuglesangen på en smuk gåtur i sommerlandskabet sammen med naturvejleder Dorthe Pedersen. Undervejs finder og snakker vi om snapseurter og bær, som naturen gavmildt skænker lige nu til den dejligste kryddersnaps.
I en pause er der smagsprøver på tre forskellige snapse - og da det er bedst også at spise noget ved indtagelse af alkohol serveres der således også en lille vild snack.
Det er nødvendigt at købe billet på forhånd.Mødested: Odsherreds Musuem, Annebjerg Stræde 1, 4500 Nykøbing Sj
Varighed: 1,5 time
Pris: 200
Arrangementet i caféen er gratis men tilmelding nødvendig.
Vil du med på en tur ”down memory lane”? De er der alle sammen: ”Manden på risten”, ”Sangen om Larsen”, ” Du er min øjesten”, ”Der kommer altid en sporvogn og en pige til”, ja og mange flere og selvfølgelig ”Solitudevej”.
”Sand I Øjet” er en lokal funderet revy, hvor der dog er stort fokus på, at man ikke behøver at…
Rossinis BARBEREN I SEVILLA er en af verdens mest elskede og oftest spillede operaer. En ægte italiensk komedie. Spændende nordisk…
Kom med ud at opleve vinterlandskabet ved Lønne, og få forbrændt nogle julekalorier.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.