Sejltur med Hjalm på Holbæk Fjord
Kom med, når vi stævner ud fra Holbæk Gl. Havn i den smukke galease Hjalm.
Kom med, når vi stævner ud fra Holbæk Gl. Havn i den smukke galease Hjalm.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Mandag, 20. Februar 2017 19:30
Kom med, når vi stævner ud fra Holbæk Gl. Havn i den smukke galease Hjalm.
Har du lyst til selv at sætte sejl, kvejle tovværk eller se styrehuset, så står vores besætning klar til at give dig en ægte maritim oplevelse. Du kan også tage en skovturskurv med og nyde maden og livet på dækket. Vi har tæpper klar og sælger øl, vand og vin ombord.
Der er samtidig tirsdag sejlads i Holbæk træskibslaug, og der vil derfor være stor sandsynlighed for at møde andre smukke gamle træskibe på fjorden.
Datoer: MAJ: 05. | 12. | 26. / AUGUST: 25.
Varighed Kl. 17.45 – 21.00 Mødested Hjalm, Holbæk Gl. Havn, 4300 Holbæk
Praktisk: Afgang kl. 18.00. Ruten afhænger af vejret.
Praktisk påklædning, flade sko med gummisåler og ekstra overtrækstøj anbefales. Ikke egnet for kørestolsbrugere.
Priser 300 kr.
Børn og unge ifølge en voksen u/12 år: 150 kr.
Antal Maks. 36 deltagere
Forestillingen sætter den sårbare og vrede mand på dagsordenen i en kærlighedshistorie, der udfordrer grænserne for hjertesorg og genopstandelse.
Højaktuel satirisk samtidsdramatik om oprustning og den danske forsvarsvilje. Forestillingen bliver til i en tid, hvor krigen er et vilkår i vores hverdag. Verden er urolig, og det går ikke over. Danmark skal opruste.
En musikalsk tidsrejse tilbage til dengang, Tine Bryld gav os mod til at tale om alt det svære. En ungdom præget af kold-krigsfrygt og arbejdsløshed. Tine Bryld - en livline for en hel ungdomsgeneration.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.