Sejltur på Skælskør Fjord
Nyd udsigten til Skælskørs gamle smukke bindingsværkshuse og det rige naturliv, mens den charmerende turbåd Skjelskør V glider roligt gennem Skælskør Inderfjord.
Læs mere
Nyd udsigten til Skælskørs gamle smukke bindingsværkshuse og det rige naturliv, mens den charmerende turbåd Skjelskør V glider roligt gennem Skælskør Inderfjord.
Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Lørdag, 22. Oktober 2022 13:30
Sejltur på Skælskør Fjord
Nyd udsigten til Skælskørs gamle smukke bindingsværkshuse og det rige naturliv, mens den charmerende turbåd Skjelskør V glider roligt gennem Skælskør Inderfjord.
Fjordsejladsen varer halvanden time, hvor du undervejs kan betragte den gamle købstad fra søsiden og nyde den smukke natur langs fjorden, mens mandskabet fortæller livlige og spændende historier om området.
Praktisk information:
• Drikkevarer kan købes på båden
• Der må ikke medbringes drikkevarer
• Vi tager MobilePay og Dankort
• Sejlturen varer ca. 1.5 timer
• Billetter købes kun online
• Ønsker I at ændre allerede købte billetter til en ny dato, kan det gøres indtil 48 timer før afgang. Det gøres ved, at I køber billetter til den nye afgang og efterfølgende skriver til support@billetexpressen.dk – så refunderer vi de tidligere købte billetter og sender beløbet retur til betalingskortet. Denne håndtering koster 25 kroner per ordre, som trækkes fra inden beløbet sendes retur.
Har du spørgsmål til turen bedes du kontakte Skælskør Bykontor på:
Tlf: 3036 3066
Mail: info@bykontoret.dk
Åbningstider
Ønsker du at chartre Skjelskør V til større selskaber
Humor om moderskabets kapitler og forbandede idealer. Om dybder og dilemmaer, med confession room, som blotter det altopslugende, det smukke og det vanvittige ved at være mor. Medbring en mor.
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
En dukketeaterforestilling om at være den man er på trods af gruppe- og forventningspres og blodig tyrefægtning. Ferdinand tør være den han er, træde ud af ræset, læne sig tilbage og bare nyde roen. Fra 4 år.
Vi glæder os til at byde dig velkommen til en dag med fordybelse, hygge og fantastisk vin.
Om at være et lille menneske i en ganske forunderlig verden Et hvidt og åbent telt favner børn og voksne…
En eventyrrejse i identitet gennem stier og landskaber af tøj for de 1-5-årige
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.