Sejltur på Skælskør Fjord
Nyd udsigten til Skælskørs gamle smukke bindingsværkshuse og det rige naturliv, mens den charmerende turbåd Skjelskør V glider roligt gennem Skælskør Inderfjord.
Læs mere
Nyd udsigten til Skælskørs gamle smukke bindingsværkshuse og det rige naturliv, mens den charmerende turbåd Skjelskør V glider roligt gennem Skælskør Inderfjord.
Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Lørdag, 22. Oktober 2022 13:30
Sejltur på Skælskør Fjord
Nyd udsigten til Skælskørs gamle smukke bindingsværkshuse og det rige naturliv, mens den charmerende turbåd Skjelskør V glider roligt gennem Skælskør Inderfjord.
Fjordsejladsen varer halvanden time, hvor du undervejs kan betragte den gamle købstad fra søsiden og nyde den smukke natur langs fjorden, mens mandskabet fortæller livlige og spændende historier om området.
Praktisk information:
• Drikkevarer kan købes på båden
• Der må ikke medbringes drikkevarer
• Vi tager MobilePay og Dankort
• Sejlturen varer ca. 1.5 timer
• Billetter købes kun online
• Ønsker I at ændre allerede købte billetter til en ny dato, kan det gøres indtil 48 timer før afgang. Det gøres ved, at I køber billetter til den nye afgang og efterfølgende skriver til support@billetexpressen.dk – så refunderer vi de tidligere købte billetter og sender beløbet retur til betalingskortet. Denne håndtering koster 25 kroner per ordre, som trækkes fra inden beløbet sendes retur.
Har du spørgsmål til turen bedes du kontakte Skælskør Bykontor på:
Tlf: 3036 3066
Mail: info@bykontoret.dk
Åbningstider
Ønsker du at chartre Skjelskør V til større selskaber
Wikke & Rasmussen har i mange årtier sat standarden for musikalske, humoristiske og skæve filmoplevelser for hele familien. Nu bliver en af deres allerstørste succeser HANNIBAL & JERRY for første gang til teater.
Vil du med på en tur ”down memory lane”? De er der alle sammen: ”Manden på risten”, ”Sangen om Larsen”, ” Du er min øjesten”, ”Der kommer altid en sporvogn og en pige til”, ja og mange flere og selvfølgelig ”Solitudevej”.
Nytårstravetur ved Nymindegab - afsluttes af med skøn tapas hos Local Food
En musikalsk western-farce, hvor alle cowboy-klicheer vendes på hovedet. Forvent alt fra knaldende skuddueller til forvekslingskomedie - tilsat Figaros særegne…
4.265 kilometers vandring tilbage til mig selv
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.