SHERIF HAPS SHOW
Youtube stjernen Sherif Haps besøger Græskarfestivalen, når han fredag den 21.oktober giver show for de mindste i det Røde Pakhus. Læs mere
Youtube stjernen Sherif Haps besøger Græskarfestivalen, når han fredag den 21.oktober giver show for de mindste i det Røde Pakhus. Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Youtube stjernen Sherif Haps besøger Græskarfestivalen, når han fredag den 21.oktober giver show for de mindste i Det Røde Pakhus.
Med sine mere end 23 millioner views på Youtube, er Sherif Haps kendt af de fleste danske børnefamilier, hvor ham og vennen "Guffe" synger alle de kendte børnesange sammen.
Entrébillet påkrævet for alle over 1 år.
Fredag den 21. oktober giver han hele armen og synger med de mindste i Det Røde Pakhus.
Showet starter klokken 11.00 og varer cirka 30 minutter.
Der er salg af drikkevarer og snacks i baren. Det er ikke tilladt selv at medbring egne drikkevare og mad.
En hyldest til en opvækst med en far, der har et sind, der nogle gange er uendeligt højt oppe at flyve og andre gange er ubærligt tungt. Smuk, poetisk og tankevækkende scenekunst, hvor iscenesættelsen er visuelt stærk.
Thure Lindhardt giver en musikalsk fortælling om N.F.S. Grundtvig. "Jeg saa engang et Billede af det Evige - en rejse med Grundtvig", skabt af skuespiller og instruktør Thure Lindhardt, som en hyldest til en af Danmarks største begavelser N.F.S. Grundtvig.
Hvor stort er rummet? Hvordan er det at komme derud? Findes der liv andre steder end på Jorden, og kan…
Rossinis BARBEREN I SEVILLA er en af verdens mest elskede og oftest spillede operaer. En ægte italiensk komedie. Spændende nordisk…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.