Slåbrock Trio
Slåbrock Trio laver et akustisk og meget humoristisk sceneshow.
Læs mere
Slåbrock Trio laver et akustisk og meget humoristisk sceneshow.
Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Kjeld Torbjørn var og er mr. Slåbrock, der skrev alle de store hits, som det legendariske nordjyske band havde succes med i 1970'erne og 80'erne.
Jo, selvfølgelig spiller Slåbrock Trio sangene fra de gyldne år i 1970erne og 80erne, siger Kjeld Torbjørn. Og det er sgu ikke kun for publikums skyld. Jeg kan stadig li’ at synge ”To gears Diesella” og ”Truckdrøwe Maj” og ”Er min ring mon for stram til din finger”. Men jeg har osse et par nye i posen – og folk har taget virkelig godt imod numre som ”Vild med flæsk” og ”En dansktop-sang”.
Slåbrock Trio spiller akustisk (altså ingen el-guitarer) og er ikke et danseorkester. Men laver et musikalsk og meget humoristisk show. Der er ingen, der endnu er døde af grin – men det har været tæt på mange gange.
Musikalsk – Torbjørn spiller ikke selv noget instrument – ligger sagen i de allerbedste hænder hos de to øvrige, Ole Albrechtsen og Andreas Svaneborg.
Anmelderrost forestilling af Thure Lindhardt. BaggårdTeatret præsenterer en ny forestilling om folkeforføreren fra Ringe, der satte dybe spor i de mennesker, som fulgte ham. Baseret på bogen "Amdi bliver til" af Rune Skyum-Nielsen i samarbejde med Thure Lindhardt.
Svend, Knud og Valdemar er en hæsblæsende og vanvittig komedie, der tager udgangspunkt i det legendariske slag på Grathe Hede i 1157 – det afgørende opgør mellem de tre danske tronkrævere: Svend, Knud og Valdemar.
Juleeventyret om Cirkeline og den dag hun sammen med musene Ingolf og Frederik får gjort de sidste julegaver klar, hentet juletræ og fremtryllet en stjerne til juletræet. Alder: fra 3 år.
Vi glæder os til at byde dig velkommen til en dag med fordybelse, hygge og fantastisk vin.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.