Truckstop Festival 2022
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Vi slår dørene op til et brag af en festival i Fruerlundparken, Øster Hurup, DK-9560 Hadsund. Efter vi måtte springe et år over på grund af Corona virussen, vil vi glæde os til at byde velkommen i dagene 23. – 25. juni 2022.
På festivalen i 2022 har vi lejet et større og bedre telt og kan endnu en gang love tørvejrs garanti og stadigvæk opleve de sprøde country toner fra scenen.
Festivalen ligger i smukke og hyggelige omgivelser og Fruerlundparken er en sand perle.
På festpladsen vil der være salg af mad og drikkevarer og også salgsboder der sælger alt det countryfolk ikke kan leve foruden.
Vi har også etableret vores egen campingplads ”Country Campen) som ligger 200 meter fra festpladsen. På Country Campen er der plads til 250 enheder m/ strøm og lige så mange pladser u/ strøm.
Pris på overnatning i egen campingvogn, autocamper eller telt:
Overnatning pr. døgn for 1 voksen 70 kr.
Overnatning pr. døgn for 1 barn u/ 12 år 35 kr.
Strømudtag 240 volt pr. døgn 40 kr.
Der skal betales et reservationsgebyr på 300,- kr. (+ gebyr til Billetexpressen)
Reservationsgebyret på 300,- kr. modregnes ved ankomst til Country Campen.
Country Campen åbner mandag d, 20. juni 2022 og lukker søndag d, 26. juni 2022.
Der kan også tegnes medlemskab til foreningen.
Personmedlemskab koster 250,- kr. årligt (excl gebyr)
Personmedlemskab giver stemmeret på den årlige generalforsamling som afholdes sidste lørdag i februar.
Rabat på Truckstop Festival ved køb af partout billet (værdi ca. 70,- kr.) og indløses ved ankomst til festivalen i Øster Hurup.
Man modtager medlemsbladet på mail 4 gange årligt.
Familie medlemskab koster 400,- kr. årligt (excl gebyr)
Familie medlemskab giver stemmeret til 2 prs. (samme husstand) på den årlige generalforsamling som afholdes sidste lørdag i februar:
Rabat på Truckstop Festival ved køb af 2 partout billetter (værdi ca. 140,- kr.) og indløses ved ankomst til festivalen i Øster Hurup.
Man modtager medlemsbladet på mail 4 gange årligt.
Program
Robert Mizzell, USA – ??????
South Mountain, CAN – Doug Adkins, USA
Hilljacks, N – Blue Velvet Band, NL
Antoinette & Bluebonnets – NL
Breitenstein Country Band, D
Jambalaya Original, DK – Southern Comforts, DK
Linedance: Den Gale Cowboy
Konferencier: Sonny Poulsen
Truckstop Festival is an international country music festival with bands from different countries.
The festival is with dry weather guarantee. Guests have the opportunity to sit without getting wet and still enjoy the music on the stage.
The festival is located in beautiful and cozy surroundings. Around the entire festival there will be various sales stalls. At a distance of approx. 200 meters from the festival, we have established our own campsite "Country Camp" and there is room for both tents, caravans and camper vans.
Prices at the Country Camp
Accommodation per. day for 1 adult 70 DKK
Accommodation per. day for 1 child u/ 12 years 35 DKK
Power 240 Volts per. day 40 DKK
You must buy ticket to the festival in order to book camping.
The prepaid 300,00 DKK (excl. fee). upon reservation is considered a conto deposit.
Glæd dig til februar 2026 og et brag af en hyldestkoncert, når MusicalDanmark åbner op for ”Miraklet i Århus” og skaber ”festivalstemning” på Nakskov Teater. I ”Høj sol over Aarhus” kan der opleves 40 af de største og mest elskede hits fra bl.a. TV-2, Gnags, Anne Linnet, Lis Sørensen, Thomas Helmig, Lars H.U.G og mange flere. Det bliver en aften, der både vil berøre og begejstre.
De Gyldne Drenge kommer for tredje gang og spiller i MusikLaden. De er slet ikke til at stoppe når de først er kommet i gang. Glæd dig til en hyggelig og stemningsfuld aften med god musik og der er selvfølgelig mulighed for at få noget lækkert at spise inden koncerten.
En morsom og også gravalvorlig komedie om lysten til at blive skilt efter 50 års ægteskab – hvis man da…
One man/two band comedy show med Mikkel Schrøder
Aflyst – info om ny forestilling snarest
En solo-cabaret om tidens hotteste emner: klimakrise, politikerlede, krig og fake news, Midt i denne kakofoni af vris, had og…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.