Udlejning af Sit-On-Top kajakker
Vi udlejer vores lækre kajakker fra Old Town og Hobie. Disse kajakker er meget brugervenlige og på samme tid er de rigtig sjove at sejle i
Vi udlejer vores lækre kajakker fra Old Town og Hobie. Disse kajakker er meget brugervenlige og på samme tid er de rigtig sjove at sejle i
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Comfort Adventure Pakken er udlejning af pedal kajakker, hvor du selv sejler afsted.
Hvis du selv skulle have lyst til at udforske Nordsjælland på egen hånd. Så book en luksus kajak til levering, der hvor du ønsker din tur skal starte. Pedal kajakkerne er sjove, hurtige, søstærke, og nemme og sejle i, og rigtig behagelige og sidde i. Nyd en dag på vandet med familien eller dine venner.
Der er enkeltmands kajakker og dobbelt kajakker. Kajakkerne kan leveres indenfor 40 min. i Halsnæs området på fgl. adresser: Liseleje Strand, Funkisvej/Hundested, Arresødalvej, Hvideklint, og ved Kulhuse eller de kan afhentes på adressen.
Priser
Pris for 8 timer og 4 kajakker kr. 2.600.-
Pris for enkelt leje af kajak for 8 timer kr. 850.- for voksne
Unge fra 13 til 17 år kr. 650 .- ex gebyr. Min. højde 160 cm. Kun ifølge med voksen
Praktiske informationer
Der er redningsveste til alle kajakker
Alt sejlads foregår på ege ansvar
Husk solcreme
Dagsleje er 8 timer
Husk praktisk og evt. varmt tøj
Husk drikkevand
Husk madpakke og evt. små snacks til turen
Stig & Vennerne AKUSTISK genoptager den koncertform, som var Flemming ’Bamse’ Jørgensens foretrukne i de sidste år af hans liv og karriere, nemlig den intime akustiske koncert med snak og drilleri mellem sangene. Du vil kunne synge med på alle hans største hits, udført med respekt og kærlighed af Stig Rossen og de resterende medlemmer af Bamses Venner. Koncerten laves i samarbejde med Danske Seniorer.
Verden er præget af uro, polarisering og konflikt. PEACE inviterer publikum til et musikalsk pusterum – en pause fra hverdagens tankemylder og bekymringer. Gennem improvisation, nykompositioner og korværker skabes et sanseligt lydunivers, der åbner for fordybelse, refleksion og håb. Pausen – både i musikken og sindet – bliver det bærende kunstneriske greb.
UDSOLGT
Ragnhild sidder på kajen og kaster en fiskeline ud i havet. Hvad mon hun trækker op? En fisk? En krabbe? Noget nogen har smidt væk? Eller måske en flaskepost?
Vores museer tilbyder foredrag, workshops, byvandringer, omvisninger og andre spændende aktiviteter og events. I finder også aktiviteter til børn og…
Simone – ”et stjernefrø i julen” Til julekoncerten her i 2026 har vi virkelig været ud at søge og har…
”Vores bedste album, hvis du spørger os”: 78’EREN GENOPSTÅR – LIVE!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.