Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
“Det er vist helt ufarligt at sige, at de fleste kvinder med sikkerhed onanerer. Vi vælger bare først at tale om det, til vi er i en mærkelig anonym situation som denne.”
Forestillingen er en sjov, ærlig og indimellem uforbeholden indsigt i en heteroseksuel kvindes begær, oplæst af en - uforberedt - mand.
Hvert show starter med at en sjov mand får udleveret et manuskript, han aldrig har set før. Han går nu i gang med at læse manuskriptet for første gang live foran et publikum, et manuskript som udforsker hvad en kvinde tænker på, når hun tænker på sex med mænd.
”Uforberedt”, på engelsk ”Manwatching”, var et work-in progress projekt, der så dagens lys for første gang på Edinburgh Fringe Festival 2015. Siden er det blevet fremført et utal af gangen verden rundt, og for første gang nogensinde bliver det nu fremført i Danmark. På dansk. Af uforberedt mand.
Frit efter Ole Lund Kirkegaards klassiker om det gule næsehorn på 2. sal skabt af Toppers trylleblyant. Om at holde fast i fantasien, inden vi alle ender som en sur bagerkone eller vred ZOO-direktør. Fra 6 år.
Musikforestillingen SALLYS FAR er baseret på de populære bøger ”Sallys far”. Glæd jer til masser af sjov, ballade og ikke mindst iørefaldende sange. Med Sallys pinlige far, fjollede lillebror og kloge Sally. Alder: fra 4 år.
Billetbestilling til sæson 2027/2028 og præsentation af programmet ved Leif Druedahl
Esther Lee Wilkinson og Thure Lindhardt iscenesætter en ny FAUST-fortolkning med musik af Den Sorte Skole og Victor Marcussen på…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.