Aften-sejlads på Roskilde Fjord (august)
Nyd de lyse aftentimer på vandet, og se solen forsvinde i horisonten. Hop ombord på Hjortholm til en aftensejlads i Kattinge Vig midt i Nationalpark Skjoldungernes Land.
Nyd de lyse aftentimer på vandet, og se solen forsvinde i horisonten. Hop ombord på Hjortholm til en aftensejlads i Kattinge Vig midt i Nationalpark Skjoldungernes Land.
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Tag med familie og venner ud i det blå på sommersejlads i Roskilde Fjord. Nyd din medbragte lette aftensmad eller et lille glas og nyd naturen fra søsiden.
På turen rundt i Kattinge Vig vil du bl.a. opleve den smukke natur på Bognæs, den særlige ø Ringøen, kongeriet Elleore, en fantastisk udsigt til Roskildes skyline og muligvis Europas største rovfugl: Havørnen.
Afgang sker fra Roskilde Havn ved Vikingeskibsmuseets mole.
Rederiet Stromma står bag sejladsen med Hjortholm i et tæt samarbejde med VisitFjordlandet og Nationalpark Skjoldungernes Land.
Billetter til aftensejlads-turen i juli finder du her.
Varighed: 1 time ( + 15 min. til af/påstigning).Voksne: 99 kr. pr. person
Børn (under 12 år): 49 kr. pr. person
Børn (under 2 år): gratis
Det er tilladt at medbringe mad- og drikkevarer ombord.
Hjortholm er ikke kørestolsvenlig.
Hunde ombord er ikke tilladt.
Bruuns Chokolade glæder sig over endnu engang at kunne åbne den smukke Fuchsiahave op for Afternoon Tea 2025.
Nissepigen Juliane kigger en morgen i sin julestrømpe, og til sin store overraskelse ligger der et brev fra selveste julemanden.
Sebastian - cabareten opføres på Brasseriet efter en lækker middag, som er inkluderet i prisen. Sebastians sange præsenteres i alle dens afskygninger og tegner et skarpt satirisk og humoristisk portræt af Danmark gennem de sidste 50 års ud- og afvikling af velfærdssamfundet. På scenen står skuespillerne Mette Marckmann og Jacob Morild, bassisten Eva Skipper & pianisten, arrangøren og kapelmesteren Morten Wedendahl.
En bittersød komedie om to ældre mennesker, der møder hinanden på et plejehjem. De udveksler tanker om deres fortid og…
Guidet vandretur og frokost i samarbejde med Henne Kirkeby Kro
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.