Programm


Aftensdans på Høvestrand

Aftensdans på Høvestrand

Dans dagen farvel, mens solen sænker sig en lillebitte smule over Sejerøbugten. Vi danser Groove til ny og gammel musik fra mange genrer

No current events

You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk

Aftensdans på Høvestrand

Dans dagen farvel, mens solen sænker sig en lillebitte smule over Sejerøbugten. Vi danser Groove til ny og gammel musik fra mange genrer. Til hvert nummer giver jeg nogle enkle trin og instruktioner, så musikken og dansen kan illustrere strandens egenskaber og historie med poesi, energi og humor. Trinene er enkle, så du kan være med, hvad enten du er garvet danser eller aldrig har følt dig hjemme på et dansegulv, og både teenagere, voksne og meget voksne er velkomne. Hvis du har en krop og har lyst til at danse, så KAN du ikke gøre det forkert!

Vi danser med hørebøffer på, så du får din egen lille lydboble. Jeg medbringer musik og hørebøffer – du skal bare medbringe dig selv, en vandflaske og måske et tæppe. Du vælger selv, om du vil danse i løbetøj, havetøj eller strutskørt, og om du vil have kondisko, sandaler eller bare fødder – bare det er tøj, du kan bevæge dig i. Udendørs dans er en oplevelse for alle sanser :)

Kontaktoplysninger: Anne Merete Nielsen. Mail: falbeladen@gmail.com

Dato: 30. juni
Tidspunkt: kl. 19 – 20.15
Adresse: Høve Strand. P-plads for enden af Agersøvej, 4550 Asnæs
Pris (inklusive billetgebyr på 25 kr.): 110 kr.

Unser Angebot


Danseforestilling om øjeblikket, før alt bryder sammen. Med poesi og grotesk humor skildres den kropslige følelse af at leve på kanten af et kollaps. Panikken, angsten, frisættelsen og håb om, at nogen gør noget.

Åbningstider Onsdag 10-20 torsdag til søndag 10-16

Igen i 2026 byder julekabareten med skuespiller og komiker Søren Ruby på helt dugfriske satiriske tekster og skæve skøre indfald. Her må man skraldgrine uden at sortere skraldet!

Angebote


Vardemuseerne – Aktiviteter i området

Natursafari, i Nymindegab-malernes fodspor, Flygtningelejr Oksbøl, Bunkertur ved Blåvandshuk Fyr, Croquis for alle, Historisk sommervandring ved Flugt

Vardemuseerne inviterer til en række spændende guidede ture i den smukke natur omkring Varde. Uanset om du er stor eller…

Haaning Collection

Et oplevelseshus med biler, mennesker og kulturhistorie i centrum

Et barn kan opleve at føle sig alene eller overset, fordi en søskende har brug for ekstra opmærksomhed. Det kan…

<h4></h4>

CONTACT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Phone: +45 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!