Aftenvandring - Gammelgab Strand til Hattebjerget
Vi kigger efter rav, dypper tæerne i Vesterhavet og nyder udsigten fra Hattebjerget
Vi kigger efter rav, dypper tæerne i Vesterhavet og nyder udsigten fra Hattebjerget
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Vandretur i det skønne landskab ved Gammelgab. Vi går første del af turen langs stranden, hvor vi kigger efter rav, og har mulighed for at dyppe tæerne. Herfra tager vi turen over klitterne og ind i læ i plantagen og skal op og nyde den fine udsigt og solnedgang fra Hattebjerget. Vi følger den gamle redningsvej, og får historierne om det særegne landskab med sandflugt og dengang udløbet fra Ringkøbing Fjord var ved Gammelgab.
Turen er ca. 6 km i varieret terræn. Kun for voksne. Dansksproget
En højaktuel forestilling om Oxy, SoMe, FOMO og andre farlige forkortelser. Et pres på unge i dag, hvor meget er på spil. Indre og ydre dramaer om relationer, misbrug og angst. Aftertalk med skuespillerne.
BRYLD — En verden på TVÆRS er den fjerde forestilling i Teatergrads musikalske Danmarkskrønike. Den fortæller historien om en kvinde, der lyttede – for alvor. Med en sjælden blanding af faglighed, kærlighed og kontant ærlighed mødte Tine de unge i øjenhøjde. Hun vidste, hvad hun talte om. Hun havde set det meste – og levet endnu mere.
Et moderne og hylende morsomt lystspil om generationskløfter, uventet omsorg og spirende menneskeligt fællesskab
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
Velkommen til årets første koncert i forbindelse med 20 års jubilæum på Hvide Sande Masterclass.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.