
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: 2016. Juni 9. Donnerstag, 19:30
AMAGER REVYEN 2023 - 'Ærligt talt!'
Amager Revyen lægger sin fjedre sæson ud med en ordentlig omgang ærlighed. Det synes vi nemlig har været gemt godt af vejen i mange år, både i medier, i SoMe- opslag, på fotos, i reklametekster, i tv-programmer, blandt politikere og i nyhederne..
Vi tager tapen fra munden og spreder vores version af sandheden. Og vi glæder os til en ærlig og SJOV revyaften sammen med jer!
Medvirkende: DORTE MUNKSGAARD, ANDERS ANDERSKOV, MILLE BERG, ANDREAS FORNÉ og FRIDA SIGURTH.
Kapelmester: MORTEN ØSTERGAARD
Instruktør: MIKKEL REENBERG
Læs mere om det hele på www.amagerrevyen.dk
Har du spørgsmål om revyen, så ring: 93 803 863 (dagtimer).
I år tilbyder vi rabat på billetter til Folkepensionister over 65 år samt Unge under 25 år. (hvis du vælger at købe denne billettype, skal dokumentation vises på forlangende sammen med billetten ved indgangen).
Gangbesværede/kørestolsbrugere og andre med fysiske udfordringer, eller behov for at benytte ledsagerkort, skal kontakte teatret ved billetkøb. Så kan vi indrette pladserne og tage hensyn til alle :-)
Større grupper kan få 10% rabat ved køb af mere end 10 billetter (dog ikke til for-premierer). Kontakt os inden billetkøb, hvis I vil betale på faktura i stedet.
Vi ses til Amager Revyen på Teater PLAY, Strandlodsvej 7.
Stig & Vennerne AKUSTISK genoptager den koncertform, som var Flemming ’Bamse’ Jørgensens foretrukne i de sidste år af hans liv og karriere, nemlig den intime akustiske koncert med snak og drilleri mellem sangene. Du vil kunne synge med på alle hans største hits, udført med respekt og kærlighed af Stig Rossen og de resterende medlemmer af Bamses Venner. Koncerten laves i samarbejde med Danske Seniorer.
SPEJLVENDT er en fortælling om at være ung og søge sin identitet. Sin egen fortolkning af det, man gerne vil udtrykke til verden. Om rejsen til selverkendelse ved at udtrykke sit indre gennem det ydre.
Mord i Vejlby. Alle borgerne er rystede. Byens nye og uerfarne herrefoged, der også er præstens kommende svigersøn, tvinges til at opklare sagen. True crime teater.
Ronnie Flyvbjerg Olesen er til daglig kapelmester i Mariehaven og for Birthe Kjær.
En absurd og tragikomisk klassiker om den beslutsomme optimist Winnie, der muntert og ufortrødent sludrer og sladrer løs trods det…
I år vil der være en særlig Carl Nielsen koncert, hvor nogle af hans berømte men også ukendte værker opføres.…
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!