program


Dengang du var lille

Dengang du var lille

Om alt det man skal lære, når man kommer til verden. Et skridt ad gangen. Om at møde nye venner og turde lidt mere for hver dag, der går. Og om pludselig at være stor nok til et nyt kapitel …
Alder: 1½-4 år.

 Læs mere

Ingen aktuelle arrangementer

Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk

Dato for seneste arrangement: Søndag, 10. Oktober 2021 11:00

Poetisk teater med dukker og musik for familiens yngste.

 

Du skal se Ragnhilds STORE billedbog om at være LILLE. BOGEN handler om Ragnhild som barn. Men den handler også lidt om dig og dengang DU var lille. Om alt det man skal lære, når man kommer til verden. Et skridt ad gangen. Om at møde nye venner og turde lidt mere for hver dag der går. Og om pludselig at være stor nok til et nyt kapitel.

Medvirkende: Skuespiller Ragnhild Kaasgaard og dukkefører Erik Olsen

Idé og koncept: Signe Birkbøll

Tekst: Signe Birkbøll, redigeret og bearbejdet af holdet

Instruktør: Kamilla Bach Mortensen

Scenograf: (afgangsstuderende fra DDSKS) Mikkel Sebastian Rostrup

Dukkemager: Sigurd Dissing

Kostumer, paryk og kanin: Pille Behrendt

Værksted og teknik: Laurids Bøcher Poulsen, Maria Møller, Rasmus Nordal Jørgensen

Lys: Rasmus Nordal Jørgensen

Plakat: Thomas Winkler

Foto: Dennis Westerberg

FIilm Gregers Kjar

Alder: 1½-4 år

Producent: Riddersalen

 

Aktuelt


En hæsblæsende og vanvittig komedie, der tager udgangspunkt i det legendariske slag på Grathe Hede i 1157 – det afgørende opgør mellem de tre danske tronkrævere; Svend, Knud og Valdemar.

Igen i 2026 byder julekabareten med skuespiller og komiker Søren Ruby på helt dugfriske satiriske tekster og skæve skøre indfald. Her må man skraldgrine uden at sortere skraldet!

Nicky er ny medhjælper på plejehjemmet Solsiden. I takt med at han falder til, stiger arbejdspresset. Omsorg og nærvær bliver til forsømmelser og svigt. Et nyskrevet drama om værdighed og varme hænder.

PÅ PLAKATEN


Øresundsakvariet

Øresundsakvariet - viden, oplevelser og havsafari

Oplevelser for hele familien
Akvarier hvor der både må røres og kigges!

Haaning Collection

Et oplevelseshus med biler, mennesker og kulturhistorie i centrum

Forestillingen sætter den sårbare og vrede mand på dagsordenen i en kærlighedshistorie, der udfordrer grænserne for hjertesorg og genopstandelse.

For arrangører
Billetsalg - tilmelding

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

KONTAKT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Tlf. 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.