Det gamle Anneberg
Kom på en vandring i fortid og nutid – i skoven og landbrugslandskabet omkring det gamle gods.
MAJ: 25. / JUNI: 15. / AUG: 03.
Kom på en vandring i fortid og nutid – i skoven og landbrugslandskabet omkring det gamle gods.
MAJ: 25. / JUNI: 15. / AUG: 03.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Onsdag, 03. August 2022 19:00
Siden stenalderen har folk været tiltrukket af dette landskab. Fra bronzealderen ses spor i form af kultsten og gravhøje – måske har solvognen netop været brugt her. Her er agre fra middelalderen. Efter Svenskekrigene har stedet fået sit navn.
MAJ: 25. /
JUNI: 15. /
AUG: 03.
Varighed Kl. 19.00 – 22.00
Mødested Ved ”Solens Land”, Annebjerg Stræde 1, 4500 Nykøbing Sj.
Priser 150 kr. – Børn 50 kr. – inkl. kage og drik.
Praktisk information
Solidt fodtøj til vandring i terræn. Derfor ikke egnet for kørestole og barnevogne. Der serveres kage og drikkelse på turen så medbring siddeunderlag.
Simone – ”et stjernefrø i julen” Til julekoncerten her i 2026 har vi virkelig været ud at søge og har fundet noget smukt og unik. Anbefalingerne har store og mange, så vi glæder meget til mødet med SIMONE og hendes pianist.
Køb et årskort til Haaning Collection. I vores nyåbnede bilmuseum og oplevelseshus i Bagsværd kan du tage på en æstetisk tidsrejse igennem 135 års bilhistorie krydret med knallerter, modelbiler, motorcykler og meget mere. Her smelter biler sammen med historie, samfund og kultur i en smuk helhed, der bringer folk sammen og sætter samtaler i gang
Oplevelser for hele familien
Akvarier hvor der både må røres og kigges!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.