Det gamle Anneberg
Kom på en vandring i fortid og nutid – i skoven og landbrugslandskabet omkring det gamle gods.
MAJ: 25. / JUNI: 15. / AUG: 03.
Kom på en vandring i fortid og nutid – i skoven og landbrugslandskabet omkring det gamle gods.
MAJ: 25. / JUNI: 15. / AUG: 03.
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: 2022. August 3. Mittwoch, 19:00
Siden stenalderen har folk været tiltrukket af dette landskab. Fra bronzealderen ses spor i form af kultsten og gravhøje – måske har solvognen netop været brugt her. Her er agre fra middelalderen. Efter Svenskekrigene har stedet fået sit navn.
MAJ: 25. /
JUNI: 15. /
AUG: 03.
Varighed Kl. 19.00 – 22.00
Mødested Ved ”Solens Land”, Annebjerg Stræde 1, 4500 Nykøbing Sj.
Priser 150 kr. – Børn 50 kr. – inkl. kage og drik.
Praktisk information
Solidt fodtøj til vandring i terræn. Derfor ikke egnet for kørestole og barnevogne. Der serveres kage og drikkelse på turen så medbring siddeunderlag.
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
Ta` på en skøn vin og byoplevelse i storslående Blåvand, hvor vi fortsætter med hygge og musik i fællesskabsteltet Begib dich auf ein wunderbares Wein- und Stadterlebnis im beeindruckenden Blåvand, wo wir die Gemütlichkeit und Musik im Gemeinschaftszelt fortsetzen
Oplevelser for hele familien
Akvarier hvor der både må røres og kigges!
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
Skal du deltage i Wine Walk Talk er det oplagt at købe en glasholder. Den vil blive udleveret ved startstedet…
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!