Endelaves natur og historie på cykel
Oplev ø-livet, naturen, historien, fortællingerne og ikke mindst kaninerne sammen med ø-guide Tove Yde på en heldagstur til den skønne Kattegat-ø Endelave.
Oplev ø-livet, naturen, historien, fortællingerne og ikke mindst kaninerne sammen med ø-guide Tove Yde på en heldagstur til den skønne Kattegat-ø Endelave.
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: Thursday, June 09 2016 7:30PM
Ø-guiden tager imod dig på havnen på Endelave, og her får du udleveret en cykel Du skal cykle cirka 10 kilometer med flere pauser undervejs, hvor du hører om (og ser) kaniner, fugle mm. Du skal også samle og smage på spiselige strandplanter.
Frokosten får du hos et af øens spisesteder, og efter frokost er der rundvisning med smagsprøver i Endelave Lægeurtehave samt mulighed for at shoppe Endelaveprodukter i Ø-butikken.
Til slut får du kaffe og kage i Lægeurtehavens cafe. Efter aflevering af cykler sejler færgen mod Snaptun.
Afg Snaptun 8.20. Afg Endelave 15.50.
Det Kgl. Teaters forestilling bygger på Katrine Marie Guldagers anmelderroste og samfundsspidende roman om selvværd, sorg og omsorg som teater med Iben Hjejle og Alexander Bryld Obaze.
Arrangementet i caféen er gratis men tilmelding nødvendig.
En rigtig familieforestilling for alle fra 4 år og opefter - også for deres voksne.. ”Otto er et næsehorn” er…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.