program


Foredrag med mor og datter

Foredrag med mor og datter

NÅR MAN ER VOKSEN BESTEMMER MAN SELV!
– uanset om man er 26 eller 51….

Ingen aktuelle arrangementer

Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk

Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30

Podcast LIVE EVENT besøger yoga & massage

”Når man er voksen, bestemmer man selv!” Er et live samtale-event med Simone (datter) og Louise (Mor) der sammen med publikum taler om alt det de burde gøre, hvorfor de kommer til at sige ja til ting de egentlig ikke har lyst til, hvornår de forsøger at undgå konflikter, hvilke konsekvenser det har at være flinke-pige og pleaser og hvad de mener med, at man faktisk selv bestemmer og hvorfor det er vigtigt at øve sig i.

Det er et stort tema, som mange af os kan genkende og ikke helt nemt at komme udenom, men heller ikke let at få gjort op med.

Hvem er de?
Simone er datter på 26 år og Louise er mor på 51 år. Sammen har de begivet sig ud på et podcast eventyr med hjælp fra det bedste heppekor i verden. Eventyret startede på en gå-tur i efteråret 2019 og blev til Podcasten Snackposen, hvor de to kvinder fra to generationer snakker lige ud af posen posen om livet, tabuer, relationer, det svære, det sjove og alt derimellem. Siden første afsnit i marts 2020, er podcasten blevet et fast indslag i mange menneskers øregang.

Arrangementet afholdes 22. september 2020 kl. 17-19 hos Lone Jakobsen, Kongensgade 26 a, 7000 Fredericia.

Tag din datter, bonusdatter, søster, mor, bonusmor, veninde, kusine, moster, faster og svigerinde med.

Klik dig ind her:
http:www.morogdatterpodcast.dk/historien-om
og tag forskud på lytningen.

Pris: 250,00 kr. pr. person
Start kl. 17.00 – 19.00

Aktuelt


Oplev dansk naturs største rovfugl, havørnen og måske en odder. Vi skal også opleve kronvildtet og det rige fugleliv ved søen

Det Kgl. Teaters forestilling bygger på Katrine Marie Guldagers anmelderroste og samfundsspidende roman om selvværd, sorg og omsorg som teater med Iben Hjejle og Alexander Bryld Obaze.

Ragnhild sidder på kajen og kaster en fiskeline ud i havet. Hvad mon hun trækker op? En fisk? En krabbe? Noget nogen har smidt væk? Eller måske en flaskepost?

PÅ PLAKATEN


Museum Vestsjælland

Vi rummer alt fra stenøkser til moderne politisk kunst

Vores museer tilbyder foredrag, workshops, byvandringer, omvisninger og andre spændende aktiviteter og events. I finder også aktiviteter til børn og…

Visit Nordsjælland

Velkommen til Nordsjælland.

En forestilling om voksne børn, barnlige forældre og deres fælles bagage

For arrangører
Billetsalg - tilmelding

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

KONTAKT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Tlf. 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.