Foredrag med mor og datter
NÅR MAN ER VOKSEN BESTEMMER MAN SELV!
– uanset om man er 26 eller 51….
NÅR MAN ER VOKSEN BESTEMMER MAN SELV!
– uanset om man er 26 eller 51….
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: Thursday, June 09 2016 7:30PM
Podcast LIVE EVENT besøger yoga & massage
”Når man er voksen, bestemmer man selv!” Er et live samtale-event med Simone (datter) og Louise (Mor) der sammen med publikum taler om alt det de burde gøre, hvorfor de kommer til at sige ja til ting de egentlig ikke har lyst til, hvornår de forsøger at undgå konflikter, hvilke konsekvenser det har at være flinke-pige og pleaser og hvad de mener med, at man faktisk selv bestemmer og hvorfor det er vigtigt at øve sig i.
Det er et stort tema, som mange af os kan genkende og ikke helt nemt at komme udenom, men heller ikke let at få gjort op med.
Hvem er de?
Simone er datter på 26 år og Louise er mor på 51 år. Sammen har de begivet sig ud på et podcast eventyr med hjælp fra det bedste heppekor i verden. Eventyret startede på en gå-tur i efteråret 2019 og blev til Podcasten Snackposen, hvor de to kvinder fra to generationer snakker lige ud af posen posen om livet, tabuer, relationer, det svære, det sjove og alt derimellem. Siden første afsnit i marts 2020, er podcasten blevet et fast indslag i mange menneskers øregang.
Arrangementet afholdes 22. september 2020 kl. 17-19 hos Lone Jakobsen, Kongensgade 26 a, 7000 Fredericia.
Tag din datter, bonusdatter, søster, mor, bonusmor, veninde, kusine, moster, faster og svigerinde med.
Klik dig ind her:
http:www.morogdatterpodcast.dk/historien-om
og tag forskud på lytningen.
Pris: 250,00 kr. pr. person
Start kl. 17.00 – 19.00
SØNDAG er en dramatisering af forfatter Kim Fupz Aakesons underfundige og filosofiske hverdagshistorie – gjort levende ved små og store dukker, lysprojektioner og fortælling i et billedrigt formsprog. Alder: 4-8 år
Til denne eftermiddags koncert får pianisterne fri bane til at udfolde sig på alle de mange tangenter på de to store flygler i Menighedssalen
Det bliver hylende morsomt, skævt, sprudlende og musikalsk i topklasse, når den klassiske operette fra 1883 sendes gennem Figaros gakkede vridemaskine. De fire medvirkende spiller, synger og danser ALLE roller.
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
Fokus er især på dansk kunst, men museet har også en helt enestående samling af russisk modernisme og ikonmaleri.
Figaros vender som altid det hele på hovedet i deres hæsblæsende og komiske opsætning af Frøken Nitouche ... laver halløj…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.