Gå på jagt efter Holbæks historie i vinterferien
Tag hele familien med på en byvandring med quizspørgsmål om Holbæks historie. Du bestemmer selv hvornår du ønsker at gå turen og der er præmier til det rigtige kodeord.
Tag hele familien med på en byvandring med quizspørgsmål om Holbæks historie. Du bestemmer selv hvornår du ønsker at gå turen og der er præmier til det rigtige kodeord.
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Jagten på Holbæks historie er en byvandring på egen hånd med overraskende indhold og quiz til hele familien.
Turen er også en appetitvækker til at jagte nye historier om noget, man ikke vidste i forvejen. Følg kortet og stop op ved de punkter, der er markeret. Her er nemlig små fortællinger om stedet og en quiz, som familien kan løse sammen. Når hele turen er gået og alle quizspørgsmål er løst, er kodeordet klaret.
Der er præmier til det rigtige kodeord. Turen rundt i byen inkl. quiz tager 1-1½ time. Den er velegnet til mindre grupper.
Køb Jagten på Holbæks historie i vinterferien via BilletExpressen, på Holbæk Museum, eller på Æglageret og så er det helt op til jer selv, hvornår I går turen.
Hvis Jagten på historien er købt via Billetexpressen, bliver kortet udleveret på Holbæk Museum i museets åbningstid mod fremvisning af købsbeviset.
HUSK: Der er præmier til det rigtige kodeord.
GOD TUR
Det Kgl. Teaters forestilling bygger på Katrine Marie Guldagers anmelderroste og samfundsspidende roman om selvværd, sorg og omsorg som teater med Iben Hjejle og Alexander Bryld Obaze.
Stig & Vennerne AKUSTISK genoptager den koncertform, som var Flemming ’Bamse’ Jørgensens foretrukne i de sidste år af hans liv og karriere, nemlig den intime akustiske koncert med snak og drilleri mellem sangene. Du vil kunne synge med på alle hans største hits, udført med respekt og kærlighed af Stig Rossen og de resterende medlemmer af Bamses Venner. Koncerten laves i samarbejde med Danske Seniorer.
Vi glæder os til at byde dig velkommen til en dag med fordybelse, hygge og fantastisk vin.
Ragnhild sidder på kajen og kaster en fiskeline ud i havet. Hvad mon hun trækker op? En fisk? En krabbe?…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.