Generalforsamling i Blåvand Ho Erhverv
Til medlemmer af Blåvand-Ho Erhverv
Hermed indkaldes til generalforsamling i Blåvand-Ho Erhverv.
Læs mere
Til medlemmer af Blåvand-Ho Erhverv
Hermed indkaldes til generalforsamling i Blåvand-Ho Erhverv.
Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Torsdag, 09. Juni 2016 19:30
Til medlemmer af Blåvand-Ho Erhverv
Hermed indkaldes til generalforsamling i Blåvand-Ho Erhverv.
Generalforsamlingen afholdes torsdag den 19. marts kl. 17.30 hos Feriekompagniet, Horns Bjerge 4 i Blåvand.
Aftenens program:
kl. 17:00-17:30 Foreningen er vært ved et lettere traktement - smørrebrød
Kl. 17.30/17.45 starter selve generalforsamlingen med følgende dagsorden :
1. Valg af dirigent
2. Formanden aflægger på bestyrelsens vegne beretning for det forløbne år
3. Kassereren aflægger det reviderede regnskab til godkendelse
4. Fastlæggelse af det årlige kontingent
5. Behandling af indkomne forslag (Forslag skal indsendes skriftligt, og være formanden i hænde senest den 07.03.23)
6. Valg af bestyrelsesmedlemmer. På valg er Victor Buch, Henny Skov og Bente Staal som modtager genvalg
7. Valg af 2 revisorer & 2 suppleanter
8. Eventuelt
Af hensyn til bespisningen bedes vi om jeres tilmelding til generalforsamlingen senest den 15. marts 2026.
Man har kun stemmeret ved betalt kontingent. Vi forventer at mødet slutter senest kl. 21.00
NB! Vi arbejder på et fagligt indlæg.
Vi glæder os til at se jer.
Med venlig hilsen
På bestyrelse vegne
Finn Christensen
09.01.2026
Pernille Højmarks egen personlige fortælling om modgang, kampe og skelsættende livsøjeblikke. Fra en usædvanlig rå barndom, en heftig og vild ungdom til en alsidig karriere som sanger og skuespiller. Det er ufiltreret koncertteater i lille format. Forestillingen er baseret på hendes erindringsbog af same navn og indeholder både kendte og nyskrevne sange.
Køb et årskort til Haaning Collection. I vores nyåbnede bilmuseum og oplevelseshus i Bagsværd kan du tage på en æstetisk tidsrejse igennem 135 års bilhistorie krydret med knallerter, modelbiler, motorcykler og meget mere. Her smelter biler sammen med historie, samfund og kultur i en smuk helhed, der bringer folk sammen og sætter samtaler i gang
Sand I Øjet” er en lokal funderet revy, hvor der dog er stort fokus på, at man ikke behøver at være lokalkendt for at ”forstå” revyens numre.
En forestilling om voksne børn, barnlige forældre og deres fælles bagage
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
Thure Lindhardt giver en musikalsk fortælling om N.F.S. Grundtvig. "Jeg saa engang et Billede af det Evige - en rejse…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.