Glemmer Du
Nej, det kan du bande på, jeg ikke gør - til gengæld husker du forkert!! 68-generationen møder Nå-generationen.
Nej, det kan du bande på, jeg ikke gør - til gengæld husker du forkert!! 68-generationen møder Nå-generationen.
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: Friday, February 08 2019 7:30PM
68-generationen og Nå-generationen mødes i et voldsomt clash over: Hvad der i sin tid gik galt; sidenhen er gået galt; og nu går galt, hver gang de er sammen. Minder, erindringer og opfattelser, som på ingen måder stemmer overens – for ikke bare er de uenige om, hvem der husker hvad og hvornår; de er heller ikke på det rene med, hvem der husker sidst!
VARIGHED: 75 minutter uden pause
MEDVIRKENDE: Lane Lind, Lars Knutzon, Mette Marckmann, Lasse Christian Schmidt
KAPELMESTER: Lasse Christian Schmidt
INSTRUKTØR: Jacob Morild
Skrevet og instrueret af Jacob Morild - musik og akkompagnement Lasse Schmidt
Musikforestillingen SALLYS FAR er baseret på de populære bøger ”Sallys far”. Glæd jer til masser af sjov, ballade og ikke mindst iørefaldende sange. Med Sallys pinlige far, fjollede lillebror og kloge Sally. Alder: fra 4 år.
Det bliver hylende morsomt, skævt, sprudlende og musikalsk i topklasse, når den klassiske operette fra 1883 sendes gennem Figaros gakkede vridemaskine. De fire medvirkende spiller, synger og danser ALLE roller.
Anmelderrost forestilling af Thure Lindhardt. BaggårdTeatret præsenterer en ny forestilling om folkeforføreren fra Ringe, der satte dybe spor i de mennesker, som fulgte ham. Baseret på bogen "Amdi bliver til" af Rune Skyum-Nielsen i samarbejde med Thure Lindhardt.
Nissemor og Kanelia i julenød
Juleforestilling
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.