Jorden rundt på ”80 minutter”
Geopark Festival-temaet i år er landskabet. Vi vil derfor bruge dagen på en guidet landskabsrunde omkring Stenstrup, marker, søer og gravhøjen Baunehøj
Geopark Festival-temaet i år er landskabet. Vi vil derfor bruge dagen på en guidet landskabsrunde omkring Stenstrup, marker, søer og gravhøjen Baunehøj
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Jorden rundt på ”80 minutter”
Geopark Festival-temaet i år er landskabet. Vi vil derfor bruge dagen på en guidet landskabsrunde omkring Stenstrup, marker, søer og gravhøjen Baunehøj. Fantastisk view udover Sejerøbugt, Kattegat og Kirkeåsen.
Turen afsluttes med et let traktement med lokale fødevarer og ølsmagning i vores smukke forsamlingshus.
Arrangør: Stenstrup Forsamlingshus
Dato: 1. juli
Tidspunkt: 11 – 14 & 13.30 – 16.30
Adresse: Stenstrup Forsamlingshus, Stenstrupvej 41, 4573 Højby
Pris (inklusive billetgebyr på 25 kr.): 175 kr.
Guidet vandretur og frokost i samarbejde med Henne Kirkeby Kro
SORT SOL – FLADT LAND er et gribende portræt af Sønderjylland og Sydslesvig. Forestillingen, der markerer Teatret Møllens 50-års jubilæum, er et musikalsk kærlighedsbrev til egnen og det, der forener os.
En hoppende, poppende teaterforestilling om at være helt sin egen både alene og i fællesskaber. Alder 4-7 år.
Glæd dig til februar 2026 og et brag af en hyldestkoncert, når MusicalDanmark åbner op for ”Miraklet i Århus” og…
Kom indenfor i BRUNOS BODEGA og mød SønderJytte, Klåge, Allan Pisbows og alle de andre, der er lige så faste…
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!