
Jubilæumskoncert - 25 år
I år kan Det ny Tonefilmsorkester fejre 25-års jubilæum som et unikt indslag på den danske musikscene. Det skal naturligvis fejres med manér ved en stor koncert med hiv og sving.
I år kan Det ny Tonefilmsorkester fejre 25-års jubilæum som et unikt indslag på den danske musikscene. Det skal naturligvis fejres med manér ved en stor koncert med hiv og sving.
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: 2023. September 30. Samstag, 15:00
Det ny Tonefilmsorkester fylder 25 år og det skal fejres!
Gennem et kvart århundrede har Det ny Tonefilmsorkester plejet og udviklet den musikalske arv fra lystspillene, de store revyer, skuespil og operetter og har for længst slået sit ry fast som et unikt indslag på den danske musikscene
Med glimt i øjet formidler og fortolker orkestrets 35 musikere og vokalister kendte som ukendte perler fra de musikalske gemmer.
Til jubilæumskoncerten har orkestret sammensat en farverig pose blandede bolcher, hvor inderlige sjælere, buldrende showstoppere, eftertænksomme jazzballader og muntre duetter afløser hinanden, - alt sammen under ledelse af orkestrets grundlægger og kapelmester Jakob Faurholt.
Ved koncerten medvirker desuden Henrik Krogsgaard som konferencier og måske har han et par musikalske overraskelser i ærmet.
Vel mødt til en festlig, alsidig og charmerende koncert, som altid under parolen: Glemmer De, så husker vi.
Koncerten finder sted 30. september 2023 kl. 15.00 - 17.30 i Musikteatret Albertslund
Glæd børnene med en hjertevarm og eventyrlig forestilling i Beatrix Potters betagende univers. Teater Next’s nye fantasifulde teateropsætning om Peter Kanin er en musikalsk og visuel magisk forestilling med masser af sødme, sjove figurer og naturskønt sceneri. Alder 2-5 år.
Er du fan af Smokie, så skal du da helt sikkert med når MR. SMOKING & MISS Q. spiller i MusikLaden. Glæd dig til the voice of Smokie and Quatro, i hyggelige rammer i MusikLaden Det er selvfølgelig også muligt at tilkøbe noget lækkert at spise inden koncerten Maden bliver serveret af Annettes Festservice og menuen er følgende: Letsaltet skinke m/ svær Krondyr ragout Små krydderkartofler Bagt kartoffelmos Div. salater Hjemmebagt brød, smør og dressing
KÆRESTEBREVE er en både morsom og gribende historie om en mand og en kvinde, der allerede som børn uhjælpeligt drages mod hinanden. En historie om en kærlighed, der bunder i et dybt og fortroligt venskab.
Entdecken Sie mehr als 50 Flugzeuge. Von den experimentelleren Modellen, die zu Beginn des letzten Jahrhunderts entwickelt wurden, bis zu…
Velkommen til Kvindebrunch
Med billetbestilling til sæson 2026/2027 præsenteres af Rasmus Krogsgaard
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!