
Kunsten at Dø
Glæd jer til reumertnomineret komik i verdensklasse, når den dansk/italienske komiker Paolo Nani ("Brevet") i godt selskab med den internationalt anerkendte fysiske performer Kristjan Ingimarsson ("Blam") udfolder deres kunst.
Glæd jer til reumertnomineret komik i verdensklasse, når den dansk/italienske komiker Paolo Nani ("Brevet") i godt selskab med den internationalt anerkendte fysiske performer Kristjan Ingimarsson ("Blam") udfolder deres kunst.
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: Friday, February 28 2020 6:00PM
Vi oplever to klovnes liv, på toppen af deres karriere, både på scenen og især bag tæppet. Vi forbløffes over deres storartede numre, bevæges af deres venskab og griner af deres indbyrdes kamp, og vi forfærdes over, - samtidig som de selv - at erkender, at en af dem snart skal dø.
En 100% ordløs forestilling fyldt med humor, rytme, musik og poesi, hvor begge skuespillere sætter deres evner og kunnen på en hård prøve.
Medvirkende: Paolo Nani & Kristjan Ingimarsson.
Producent: Paolo Nani & Kristjan Ingimarsson.
Den musikalske fortælling om de år i 80’erne, hvor den aarhusianske musikscene satte dagsordenen i hele landet. Hyldest til elskede hits fra bl.a. TV-2, Gnags, Anne Linnet, Lis Sørensen, Thomas Helmig, Lars H.U.G.
En hoppende, poppende teaterforestilling om at være helt sin egen både alene og i fællesskaber. Alder 4-7 år.
Vedbygaards historie i 1700 og første halvdel af 1800 tallet. Helge Torm, lokalhistoriker, tager jer med på en historisk tidsrejse.
Vardemuseerne inviterer til en række spændende guidede ture i den smukke natur omkring Varde. Uanset om du er stor eller…
Det bliver sommer i Lønstrup
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.