Kunsten at Dø
Glæd jer til reumertnomineret komik i verdensklasse, når den dansk/italienske komiker Paolo Nani ("Brevet") i godt selskab med den internationalt anerkendte fysiske performer Kristjan Ingimarsson ("Blam") udfolder deres kunst.
Glæd jer til reumertnomineret komik i verdensklasse, når den dansk/italienske komiker Paolo Nani ("Brevet") i godt selskab med den internationalt anerkendte fysiske performer Kristjan Ingimarsson ("Blam") udfolder deres kunst.
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: Friday, February 28 2020 6:00PM
Vi oplever to klovnes liv, på toppen af deres karriere, både på scenen og især bag tæppet. Vi forbløffes over deres storartede numre, bevæges af deres venskab og griner af deres indbyrdes kamp, og vi forfærdes over, - samtidig som de selv - at erkender, at en af dem snart skal dø.
En 100% ordløs forestilling fyldt med humor, rytme, musik og poesi, hvor begge skuespillere sætter deres evner og kunnen på en hård prøve.
Medvirkende: Paolo Nani & Kristjan Ingimarsson.
Producent: Paolo Nani & Kristjan Ingimarsson.
Fremstil dit eget flotte keramik.
Kurset kører 5 mandage.
Den musikalske fortælling om de år i 80’erne, hvor den aarhusianske musikscene satte dagsordenen i hele landet. Hyldest til elskede hits fra bl.a. TV-2, Gnags, Anne Linnet, Lis Sørensen, Thomas Helmig, Lars H.U.G.
Denne ungdomsforestilling er en personlig og hudløs ærlig teatertalk om oplevelser med alkohol af og med den unge performer Frederik Ingemann Brandt. Frederik taler, danser og synger sig igennem sine oplevelser med alkohol. Han ønsker med sin forestilling at starte en samtale om alkoholkulturen i Danmark på en relaterbar, forståelig og menneskelig måde.
En mystisk karakter sætter en kvinde på prøve nat efter nat og rusker op i hendes ellers trivielle tilværelse. WAKE…
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.